Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský: Každý rok se snažím pracovat víc a víc

Aleš Hemský přijímá gratulace od spoluhráčů | foto: Reuters

13 2008
Edmonton (Od spolupracovníka MF DNES) - Když hlasatelé oznámili jeho jméno a na ledě i na kostce se objevila jeho tvář, halou to zaburácelo. Aleš Hemský na úvod sezony NHL od fanoušků Edmontonu sklidil největší aplaus.

"Když je rámus, moc si toho nevšímám, ale člověka určitě potěší, že ho lidí mají rádi. Dodává to trošku sebevědomí," řekl Aleš Hemský.

Pětadvacetileté křídlo, jehož hlavní devizou jsou výjimečně šikovné hokejové ruce, má být hvězdou Oilers i českého hokeje v zámořské NHL.

V prvním zápase sezony proti Coloradu přispěl k výhře 3:2 nahrávkou Shawnu Horcoffovi na 1:0. Za patnáct minut a 43 vteřiny na ledě kromě toho stihl jednu střelu, kterou brankář Budaj zázračně chytil.

Do další rány, která mířila na branku, se mu položil obránce soupeře.

Všichni říkají, že jste talent od Boha. Jak byste definoval podíl nadání a tvrdé dřiny ve vašich výkonech?
Myslím si, že jsem se za ta léta hodně změnil. Člověk se pořád učí. Alespoň já se pořád učím. Dřív jsem se tomu možná moc nevěnoval, ale když vidím další kluky, jak ohromně makají... Prostě se každým rokem učím a zkouším dělat pořád víc a víc.

A v létě ještě navíc k tomu všemu hrajete in-line hokej.
Náš týmový kondiční trenér nám každému na léto připraví program, co máme dělat. Ten pečlivě dodržuji. Takže celé léto pracuji. A do toho ještě in-line. Dělám ho už hodně dlouho, moc mě baví, trošku se při tom odreaguji.

V čem je in-line jiný než běžný hokej?
Hraje se čtyři na čtyři a to všechno na kolečkových bruslích. Je při něm vedro, protože se hraje v létě. Na stadionech často bývá teplota třeba 25 nad nulou, takže je to docela makačka. Prostě docela dobrá příprava, herní doplněk letní přípravy. Člověk se odreaguje, zablbne si, pobaví se.

Colorado na vás nasadilo osobní obranu. Tak to asi bude ve všech utkáních. Na ledě to asi budete mít těžší než v minulých sezonách, že?
Nevím, já si toho moc nevšímám. Vím, že sestava se nějak staví, že většinou hraju proti stejným obráncům, ale to není nic neobvyklého. Takhle se tady prostě hraje.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze