Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hertl promluvil o parádním gólu: Nikomu jsem se nevysmíval

NEMŮŽU UVĚŘIT... Tomáš Hertl ze San Jose právě pokořil soupeře z NY Rangers třetí brankou. A za chvíli přišla ještě jedna... | foto: AP

18 2013
Vstoupil do NHL ve stylu, o kterém se mu možná ani nezdálo. A také na sebe upozornil parádním gólem mezi nohama, kvůli němuž se v zámoří strhl humbuk. "Přitom to vůbec není tak, že bych chtěl někoho zesměšnit nebo se někomu vysmíval," říká hokejový útočník Tomáš Hertl v rozhovoru pro MF DNES.

Byla to hokejová paráda, klička, o které sní všichni malí kluci. Hertl však kromě chvály musel poslouchat a číst i hlasy kritiků a amerických hyperkorektních etiků.

Čtěte v sobotní MF DNES: Velký rozhovor s Tomášem Hertlem o slavném gólu, o popularitě, o srovnávání s Jágrem nebo také o tom, jak se v zámoří schovává před novináři

"Přitom já byl šťastný, že se mi něco takového vůbec povedlo, protože na tréninku mi to v poslední době moc nejde. Navíc mám tyhle finty odkoukané z NHL. Podívejte se na Dacjuka nebo Forsberga, co dělají za věci. My mladší je chceme jenom napodobit," brání se Hertl.

I přes řadu negativních hlasů však zůstává nad věcí. I proto, že většina reakcí byla spíše opačná. "Kluci z týmu mi říkali, že to byl výborný nájezd a nikdo mi neradil, abych to už nedělal," řekl 19letá vycházející hvězda, která promluvila i o řadě dalších témat.

PARÁDA PRO DIVÁKY. Čtvrtou branku si Tomáš Hertl vyloženě užil..Brankář Martin

PARÁDA PRO DIVÁKY. Tuhle trefu si Tomáš Hertl vyloženě užil.

GÓLOVÁ OSLAVA. Usměvavý Tomáš Hertl se raduje z branky se spoluhráči ze San

GÓLOVÁ OSLAVA. Usměvavý Tomáš Hertl se raduje z branky se spoluhráči ze San José.

JÁGR V BOBU. Do Soči? Tam můžu jet jedině jako bobista, žertuje český hokejista

JÁGR V BOBU. Do Soči? Tam můžu jen jako bobista, žertuje v narážce na Hertlovy výkony.

Například o vlastní popularitě nejen v Česku, ale také v San Jose. "Lidi mě tu začínají poznávat a chtějí se se mnou fotit. A před hotelem jsou pořád nějací fanoušci a čekají na podpisy. Ten zájem roste a roste a já si ho snažím užívat, dokud to jde."

Obrovský zájem a skvělé výkony však přinášejí i určitá negativa. Jedno z nich je to, že teď všichni mohou od Hertla očekávat až příliš. On sám se toho však nebojí. "V klubu mi tohle rozhodně nehrozí, protože tu máme plno skvělých útočníků. To spíš u nás doma v Česku může něco podobného nastat."Témata: Tomáš Hertl

Najdete na iDNES.czmobilní verze