Heš zpečetil postup Trenčína

Bratislava, Helsinky - Hokejisté Dukly Trenčín porazili v rozhodujícím sedmém zápasu čtvrtfinále play-off slovenské extraligy Skalicu 6:2 a postoupili do semifinále. V něm se od úterý utkají se Slovanem Bratislava. Domácí se ujali vedení již v 13. vteřině, avšak Skalica za pouhých 16 sekund srovnala na 1:1. O vítězství rozhodl Trenčín v druhé třetině, v níž zvýšil na 4:2. V závěru pak svůj třetí gól v zápasu přidal Kukumberg a v poslední minutě zpečetil postup domácích český obránce Jiří Heš.

Druhé vítězství si ve čtvrtfinále finské ligy připsali hokejisté Blues Espoo. K jejich vítězství 4:2 na ledě Tappary Tampere dnes přispěl jednou přihrávkou JanČaloun a jeho tým vede v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0. Bez porážky je zatím v play off i Jokerit Helsinky, který v městském derby porazil IFK rovněž 4:2. Jednu branku poražených vstřelil po asistenci Romana Vopata Robert Kántor.

K vyrovnání série s TPS Turku pomohl jednou brankou Tomáš Kucharčík, jeho Hämeenlinna vyhrála 3:1. Nerozhodný je po dvou zápasech i duel Jyväskylä a Kärpätu Oulu. K vítězství hostujícího týmu zavelel úvodní brankou Petr Ton, jeho krajan Petr Tenkrát pak přispěl k výhře Kärpätu jednou asistencí.

Hokejisté Kolína nad Rýnem oplatili Kasselu domácí prohru 1:3 z úvodního čtvrtfinálového zápasu německé ligy. Obhájce titulu zvítězil v pátek na soupeřově ledě stejným poměrem a vyrovnal stav série na 1:1. Jediný gól Kasselu vstřelil český útočník Zdeněk Nedvěd.

Druhého vítězství v play off dosáhl pouze Krefeld, který v prodloužení s Düsseldorfem vstřelil rozhodující gól na 6:5. Třetí branku domácího mužstva dal Patrik Augusta. Série se hrají na čtyři vítězné zápasy.

Výsledky

Slovensko - čtvrtfinále
Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
1., 40. a 59. Kukumberg, 17. Melichárek, 26. Kováčik, 60. Heš - 1. Jarolín, 32. Koták. Rozhodčí: Marušin - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 10:10, navíc Lipovský (Skalica) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6150. Konečný stav série: 4:3.

Finsko - čtvrtfinále, 2. zápasy
TPS Turku - Hämeenlinna 1:3 (za hosty Kucharčík 1+0) - stav série 1:1, IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 2:4 (za domácí Kántor 1+0, Vopat 0+1) - stav série 0:2, Jyväskylä - Kärpät Oulu 1:4 (za hosty Ton 1+0, Tenkrát 0+1) - stav série 1:1, Tappara Tampere - Blues Espoo 2:4 (za hosty Čaloun 0+1) - stav série 0:2.

Německo - čtvrtfinále
Kassel - Kolín n. R. 1:3 (za domácí Nedvěd 1+0), stav série 1:1; Norimberk - Mannheim 6:1, stav série 1:1; Krefeld - Düsseldorf 6:5 v prodl. (za domácí Augusta 1+0), stav série 2:0.
O udržení:  Schwenningen - Frankfurt 2:1 po sam. nájezdech, stav série 2:0.