Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodčí pomáhají hokejovému Ústí. Jeho zápasy pískají zadarmo

Hokejový rozhodčí - ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

10 2014
A mám to zadarmo! Na kole štěstí prvoligového ústeckého hokeje se objevila výhra, která sice není závratná, zato má velký symbolický význam. Rozhodčí z Ústí nad Labem se dohodli, že přípravné zápasy nového klubu se starým názvem Slovan odřídí bez nároku na odměnu.

„Mezi kluky jsme si řekli, že tohle gesto uděláme, abychom podpořili snahu nového vedení klubu o záchranu ústeckého hokeje a vybudování stabilního mužstva,“ vysvětlil předseda komise rozhodčích Martin Novák.

Nápad vzešel z jeho hlavy. Na uzavřené facebookové skupině rozhodčích pak proběhlo rychlé fórum. Novák dal sudím čtyři dny na rozmyšlenou, během dvou hodin ale bylo vyřešeno: všichni byli jasně pro.

Slovan nemusí platit rozhodčí na ledě ani pomocné funkce. Ve čtvrtek pískali gratis v derby proti Chomutovu, zopakují to i proti Kadani, Benátkám a Litoměřicím.

„Propočítávali jsme si to a za čtyři domácí utkání se jedná o částku přibližně 16 tisíc korun. Vzdáme se jich ve prospěch nově budovaného klubu. Aby management mohl peníze využít co nejrozumněji,“ vybízí rozhodčí Novák, který duel s Chomutovem řídil.

Slovan se snaží zachránit pro krajské město 1. ligu, předchůdce Ústečtí Lvi krachují. Část jejich dluhů však Slovan musí zaplatit.

Byť je 16 tisíc drobek v 21milionovém rozpočtu, je sportovní ředitel Jan Čaloun z pomoci rozhodčích nadšený.

„Začínáme na zelené louce a tohle nás strašně žene dopředu. Když Ústečáci řeknou, že pískají zadarmo, nebo jiní dají drinky hráčům do kabiny a nic za to nechtějí... Vím, že je to malá pomoc, někdo by nad ní mávl rukou, ale já ne. Ukazuje se, kdo je patriot a komu na hokeji záleží,“ cítí Čaloun, že jde hlavně o poselství pro ostatní.

Pro fanoušky a především sponzory, aby Slovan podpořili. Aby napodobili třeba likérku Granette & Starorežná Distilleries, která na úterý svolává tiskovku, neboť se stává polovičním majitelem klubu.

Rozhodčí současnému vedení věří. „Je to parta nadšenců a není většího odhodlání, než srdce dobrovolníka,“ říká vzletně Martin Novák. A burcuje: „Ústecký hokej má tradici. Všichni patrioti a fanoušci musí pomoct.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze