Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlaváč bez práce. Šmehlík skončí?

22 2003
New York, Praha - Krátí se prázdniny a hokejovým agentům ubývá času, aby zajistili trnoucím hráčům výnosnou práci v NHL. Se svými kluby se dosud na podmínkách nové neshodli takoví útočníci jako Petr Sýkora z Anaheimu nebo Martin Havlát z Ottawy. Střelci Jan Hlaváč či Martin Ručinský jsou absolutně volní a smějí se upsat kterémukoliv týmu NHL.

Na nabídky čeká rovněž veterán Richard Šmehlík. Olympijský reprezentant z let 1992, 1998 a 2002 po triumfu ve Stanley Cupu skončil v New Jersey a ve třiatřiceti uvažuje o odchodu do sportovního důchodu.

"Nejspíš je s tím tak napůl smířený," prohlásil agent Jaromír Henyš. "Vždycky byl fanatik do zvířat, choval nějaké varany, teď má v Buffalu psí hotel a nechce se mu nikam daleko."

Ručinský, jenž naposledy působil v St. Louis, už v NHL vystřídal šest klubů a brzy možná nastoupí do sedmého. Jeho zástupce Petr Svoboda by jej nejradši viděl v Los Angeles v útoku vedle Slováků Pálffyho a Stümpla. O Ručinského projevili zájem i New York Rangers.

Těm by se případně hodil Hlaváč, další levé křídlo z Česka, které se v nedávném období často stěhovalo.

Hlaváč, opouštějící Carolinu, si před časem v Rangers vyhověl s centrem Petrem Nedvědem. Podobná sehranost a přátelství ze starých časů ve Spartě by ho mohly zavát do Columbusu za Davidem Výborným.

Rangers neprodloužili kontrakt s bekem Alešem Píšou. Ten zvažuje zaměstnání v ruské lize. Podle zákulisních informací by tu mohl vydělat okolo půl milionu dolarů čistého, tedy asi 15 milionů korun.

Z Tampy odchází bek Stanislav Neckář. Mistra světa z Vídně 1996 by mohl do sousedního týmu Florida Panthers přetáhnout tamní manažer Rick Dudley, jenž Neckáře před časem přivedl do Tampy.

Další hokejisté mohou vyjednávat pouze se svými dosavadními kluby. Zatímco smířlivý Petr Sýkora už jen dolaďuje s Anaheimem čtyřletou smlouvu za 16 milionů dolarů (skoro půl miliardy korun), bojovnější Martin Havlát pohrozil Ottawě, že začne sezonu doma ve Znojmě. "Bez kontraktu mě v kempu neuvidíte!"

Angažmá v NHL zvažují i rutinéři Jiří Šlégr a Jiří Dopita, které se zároveň snaží nalákat oddíly domácí extraligy.

Kdo nemá smlouvu 
Petr Sýkora (Anaheim) 
Martin Havlát (Ottawa) 
Jan Hrdina (Phoenix) 
Josef Vašíček (Carolina) 
Karel Pilař (Toronto)

Kdo nemá ani klub 
Martin Ručinský 
Jan Hlaváč 
Stanislav Neckář 
Richard Šmehlík 
Aleš Píša

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze