Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlaváč by chtěl mít jasno do konce srpna

14 2003
Kladno - Stále bez angažmá je autor zlatého gólu z mistrovství světa 1999 Jan Hlaváč. Hokejový útočník jedná se čtyřmi týmy v NHL, ve hře je stále i Carolina, kde působil naposled. Klub ale neuplatnil opci a chce mu snížit plat, nyní je Hlaváč volným hráčem. "Chtěl bych mít jasno do konce srpna," říká.

Druhý týden v září začínají přípravné kempy v NHL a v té době už chce Jan Hlaváč vědět, kde bude působit. V posledních dvou sezonách vystřídal tři kluby a je možné, že zamíří do dalšího.

"Zájem je, ale může se stát, že se nedohodneme na penězích. V NHL se před stávkou hodně šetří, takže získat dobrý kontrakt bude těžší a těžší. Pak je tu velká možnost, že bych mohl skončit v Evropě," uvedl útočník se statutem nechráněného volného hráče.

V NHL začínal v týmu New York Rangers, který o něj údajně znovu usiluje. Pak hrál ve Philadelphii a ve Vancouveru, odkud byl v průběhu poslední sezony vyměněn do Caroliny. Díky tomuto trejdu se objevil i na mistrovství světa ve Finsku.

Českým kamarádům ze svého posledního klubu Vrbatovi s Vašíčkem řekl, že ho už nejspíš budou potkávat na ledě jen jako soupeře. Nejdřív to totiž vypadalo, že o něj vedení nestojí, nyní je však angažmá v Hurricanes znovu jedna z možností. Hlaváč ale v uplynulé sezoně pobíral roční plat okolo 1,7 milionů dolarů a nechce z něj mnoho slevit.

Přesto, že má starosti s hledáním angažmá, léto si v Česku pořádně užívá. Hraje golf, uchvátily ho zápasy v thajském boxu a objevil se i na filmovém festivalu v Karlových Varech.

"Ale musím říct pravdu, neviděl jsem ani jeden film," přiznává. "Byl jsem si tam hlavně zahrát golf a taky mám kamarády v kapele Support Lesbiens, která tam vystupovala, a chtěl jsem se s nimi vidět."

Společně s Viktorem Ujčíkem a Jaromírem Jágrem se setkali s nejlepším českým thaiboxerem Pavlem "Hakimem" Majerem během večeru bojovníků v Praze. "To byl asi největší zážitek, byl jsem na thajském boxu poprvé a měli jsme parádní místa hned u ringu, takže jsme byli s bojovníky v kontaktu. Zblízka je vidět, že to jsou strašné rány," kroutí hlavou útočník, založením spíš střelec než nějaký ranař.

Ač ho thaibox chytil a rád se na něj zajde znovu podívat, trénovat ho podobně jako Vitkor Ujčík nebo loni Jaromír Jágr nehodlá: "Vždyť je to jeden z nejtvrdších sportů vůbec, na to jsme my hokejisté moc měkkoty. Od toho, aby se prali, je v NHL jen pár hráčů."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze