Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlaváč: Ještě, že rychle zapomínám

18 2004
Praha - Smolně tečoval puk za záda brankáře Vokouna, pak se sklopenou hlavou gratuloval Američanům, přemožitelům hokejové reprezentace ve čtvrtfinále mistrovství světa. Na tyhle nešťastné chvíle už ale útočník Jan Hlaváč nemyslí. "Naštěstí rychle zapomínám. Dívám se spíš dopředu," říká věrný reprezentant.

Mistrovství světa v Praze připomínají Janu Hlaváčovi už jen přátelé, kteří ho odmalička titulují přezdívkou Bubák. "Když někam vyrazím, vždycky se na to stočí řeč. Pořád se mě někdo na ten turnaj ptá, jaké to tam bylo a tak, toho se jen tak nezbavím," vypráví hokejový útočník.

Sám se s tím ale dokáže vyrovnat, díky své povaze na neúspěch rychle zapomněl. "Trápil jsem se tím tak den, dva, pak to přešlo," svěřil se.

Teď už sedmadvacetileté křídlo hledí spíš do budoucnosti. O dalším působení totiž ještě nemá jasno. Možností je spousta: NHL, extraliga, Evropa, nebo v případě výluky kanadsko-americké soutěže začít v Česku a pak se vrátit do zámoří.

Hlaváč je nyní volným hráčem, v New York Rangers mu skončila smlouva. "Z NHL mám několik nabídek, záleží samozřejmě na financích," přiznává. Nechtěl by jít příliš pod svůj současný plat, který činil zhruba milion dolarů za rok.

Pokud by se v Americe nedohodl, plánuje odehrát sezonu v Evropě. V úvahu údajně připadá bohatá švýcarská soutěž nebo extraliga. "Rozhodl bych se pro nejvyšší nabídku," říká upřímně.

Jestliže ale bude mít v kapse smlouvu s Rangers nebo jiným týmem NHL a v zámoří nastane výluka kvůli nepodepsané kolektivní smlouvě mezi hráči a majiteli klubů, zřejmě by dočasně zakotvil ve Spartě. "Podle mě bude stávka otázka jednoho, dvou měsíců. Po tu dobu bych si ve Spartě rád zahrál. Ale to je ještě daleko, nejdřív musím s agentem vyřešit otázku dalšího angažmá v NHL," říká.

Teď si v Česku užívá několika týdnů volna. Potkává se s kamarády, chodí na golf, na tenis...  A stará se o čtyřletou dcerku Allison. "Zrovna dneska nemám nikoho na hlídání a tak si nemůžu jít odpoledne čutnout fotbálek," zalitoval.

S rodinou se chystá jen na týdenní dovolenou na Kanárské ostrovy na přelomu května a června. "Pak už se musím začít připravovat na novou sezonu, začnu asi s kolem," plánuje hokejista, který se koncem června zapojí s dalšími hráči z NHL do přípravy pod hlavičkou Jágr týmu.

V jednom má ale jisto: v případě, že by ho trenér Ivan Hlinka pozval na Světový pohár, určitě by neodmítl. "Nároďák je nároďák," komentuje to střelec zlatého gólu z mistrovství světa v Lillehammeru 1999. "Otázkou je, jestli mě nové vedení bude chtít."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze