Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlaváč sdílí rozhořčení spoluhráčů v USA

13 2001
Philadelphia - Z New Yorku, dějiště tragických událostí při úterním teroristickém útoku, odešel v srpnu český hokejový útočník Jan Hlaváč, jenž spolu s krajanem Pavlem Brendlem a Švédem Kimem Johnssonem zamířil výměnou za Erika Lindrose z Rangers do Philadelphie. Čtyřiadvacetiletý útočník sledoval v minulých dnech s napětím situaci v New Yorku a okamžitě se začal shánět po svým přátelích. "Nikdo nebral v New Yorku telefon," vyprávěl Hlaváč o hrůzných chvílích pro deník Philadelphia Inquirer.

Rangers několik let zahajovali kemp ve Vermontu, letos však zůstali v New Yorku. Hlaváč měl především strach o kamaráda Radka Dvořáka, jehož telefon byl neustále nedostupný. "Hrozně se   o něj bojím. Budu mu volat celý den a uvidíme," říkal zoufale několik okamžiků poté, co hořící Twin Towers rozpoutaly ve svém okolí peklo.

Hlaváč sledoval události pozorně v televizi a stejně jako jeho americké a kanadské spoluhráče v týmu ho velice rozhořčily záběry z Blízkého Východu, kde někteří lidé tragédii oslavovali. "Věřte mi, že jsem také velice rozzlobený. Nenávidím ty lidi. Oni v takovém okamžiku slaví, to je neuvěřitelné. Nemohu tomu uvěřit," připojil Hlaváč.

Hráči Philadelphie se připravovali na trénink v centru ve Voorheesu, když se šokující události přihodily. "Rozcvičovali jsme se a viděli jsme, jak do Twin Towers vrazilo druhé letadlo," popsal situaci centr Keith Primeau. Flyers sice trénovali, ale poté, co další letadlo spadlo na Pentagon, Twin Towers se zřítily a další letoun havaroval v Pensylvánii, kouč Bill Barber trénink rozpustil. "Billy řekl všem, ať jsou ke svým rodinám," řekl útočník Rick Tocchet. "Když televize ukazovala, jak lidé skáčou z budovy, tak bylo jasné, že nemohou být žádné myšlenky na hokej."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze