Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlaváč už se naučil, jak hrát vedle Jágra

8 2004
Praha - Jak už to bývá s hokejisty, kteří se neprobojují do Stanleyova poháru, chce si i Jan Hlaváč vylepšit dojem z v klubu nepříliš úspěšné sezony na mistrovství světa. "Co si jako Pražák můžu přát víc, než šampionát v Praze," říká autor zlatého gólu z mistrovství světa v roce 1999, který ráno přiletěl do Česka.

Hokejový útočník Jan Hlaváč přiletěl dnes do Prahy natěšený na mistrovství světa. Sedmadvacetiletý rodák z české metropole si chce na šampionátu vylepšit dojem z nepovedené sezony v trápícím se klubu New York Rangers.

Podle svých slov se cítí skvěle, protože se v závěru sezony dostal v útoku s Jaromírem Jágrem a Robertem Holíka konečně do herní pohody.

"Sezona byla špatná, zatím," řekl Hlaváč na ruzyňském letišti. "Zase jsme nepostoupili do play off. Pořádně jsem si zahrál až na konci."

Hlaváč se do Prahy těšil i kvůli nové hale, v níž se šampionát bude konat. "Prý je hezká a snad nám přinese štěstí," říká.

Hlaváč, který v této sezoně vstřelil v 72 zápasech pět gólů a na dalších 21 přihrál, při velkém výprodeji Rangers před březnovou uzávěrkou přestupů v klubu zůstal, a také proto má možnost se v Praze představit.

"Byl jsem rád, že mě nevyměnili. Hrál jsem pak s Jardou Jágrem a Bobbym Holíkem a byl jsem na ledě dvacet minut za zápas. Předtím jsem vlastně celý rok odpočíval," narážel Hlaváč s úsměvem na své malé vytížení v podstatné části sezony.

"Pak jsem si zahrál dost. Cítím se skvěle a na nabídku do národního týmu jsem okamžitě řekl, že jsem připravený." Levý křídelní útočník, který rozhodl 'zlatým' gólem finále mistrovství světa v Lillehammeru v roce 1999, je tak variantou do formace s Jágrem. "Vyřeší se to až tady při trénincích a přípravných zápasech. Je hodně hráčů, kteří s ním mohou hrát," podotkl Hlaváč.

Na Jágrovu hru si ale od března dobře zvykl. "Hraje úplně jinak než jsem byl zvyklý já. Já rychle chodil do protiútoku,  Jarda si puk rád zastaví a hraje spíše chytře. Než jsem si zvykl, něco jsem si od něj vyslechl," popsal Hlaváč počáteční potíže sžívání.

"Radši jsem první zápasy seděl až u masérů. Ale na Jardovi je skvělé, že to vysvětlování myslí pozitivně," smál se Hlaváč.

Rangers se stále marně snaží proniknout do play-off, nákup dalších a dalších hvězd na tom v posledních ročnících nemění. "Potvrzuje se, že nákup řady hvězd ještě nezaručuje Stanley Cup. Je potřeba dobrý trenér. My jsem měli špatný systém. Teď se snaží v Rangers udělat nový tým," pochválil Hlaváč novou cestu.

Zda počítají při přestavbě i s ním, se prý dozví v Praze. "(Generální manažer) Sather říkal, že přijede na šampionát a promluvíme si tady," doplnil.

Strach, že by se NHL kvůli jednání o nové kolektivní smlouvě nehrála, Hlaváč nemá. "Myslím, že se hrát bude. Možná se bude jen měsíc nebo dva stávkovat," dodal hokejista, který by si v případě výluky rád zahrál v dresu mateřské Sparty.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze