Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlaváč vyčkává. Věří, že se vrátí do NHL

14 2004
Praha - Ještě neví, kde bude v příští sezoně působit, ale už na ni začal pilně trénovat. „Zatím je dost času,“ mávl hokejový útočník Jan Hlaváč rukou nad tím, že je zatím bez smlouvy. „Preferuju nabídku z NHL, jenomže tam je to teď kvůli hrozící výluce těžké. Počkám do konce června a pak asi sáhnu po nejlepší nabídce z Evropy,“ tvrdí.

Minulou sezonu hrál v New York Rangers, ale dlouho jen paběrkoval. Několikrát se ani nevešel do zápasové sestavy. Až v závěru dlouhodobé části, když klub ztratil naději na postup do Stanley Cupu a rozprodal některé hvězdy, si pořádně zahrál. Dokonce po boku Jaromíra Jágra, největší hvězdy týmu.

Vlastňák ve čtvrtfinále Hlaváče ze sna nebudí
Vyvrcholení sezony Janu Hlaváčovi také příliš radosti nepřineslo. V dresu hokejové reprezentace usiloval o úspěch na domácím mistrovství světa, ale při čtvrtfinálovém zápase s týmem USA soupeř díky jeho vlastnímu gólu vyrovnal a nakonec v penaltovém rozstřelu ukončil český medailový sen.

„Jasně, byl to můj gól, ale takových padá v hokeji spousta,“ mávne Hlaváč rukou. „Byl to prostě smolný okamžik, to se ve sportu stává. Že by mě ten vlastňák budilo ze sna, to tedy vůbec. Za dva tři dny jsem na to zapomněl. Ještě tak první týden jsem všem vysvětloval, jak to bylo, ale pak už ne.“

Od hokeje po šampionátu odpočíval v teple u moře. „Týden jsem byl na rodinné dovolené v Tunisu. Byli jsme tam s Radkem Dvořákem a Jardou Špačkem. Program byl tedy jasný: dopoledne golf a odpoledne jsme leželi u bazénu,“ usmál se Hlaváč.

Že nejedu na Světový pohár? Přijde další šance…
Napravit si reputaci po šampionátu může český tým už v září na Světovém poháru, ale Hlaváč u toho nebude. Do nominace se trenéru Hlinkovi nevešel. „Na Světovém poháru by měl být ten nejsilnější tým a trenéři ho vybrali takhle,“ pokrčil rameny.

To, že na něj tentokrát nevyšlo, bere s nadhledem. „Jasně, každý chce být v reprezentaci. Ale s tím, že jsem se tam nedostal, se nedá nic dělat. Budu dál hrát hokej a doufám, že další šance reprezentovat přijde,“ tvrdí Hlaváč.

Hokej v Letňanech? Na zpocení to nejlepší
Přestože ještě nemá jasno, kde bude v příští sezoně působit, přípravu už zahájil. „Začal jsem minulý týden. Klasika: kolo posilovna, tenisy, fotbaly. To je pořád stejné. Kluci už mě zase vytáhli na hokej do Letňan. Na ledě se člověk nejlépe zpotí. I do posilovny chodím s bývalými spoluhráči ze Sparty,“ prozradil.

V sobotu Jan Hlaváč zazářil na první akci Jágr Teamu: v trojici s bavičem Richardem Genzerem a volejbalistou Martinem Kopem vyhrál turnaj v beach volejbale a v plážovém fotbale v Praze na Pankráci. „Volejbal byl super. Bylo fajn, že byl v každém týmu nějaký profík. Alespoň to nebylo jenom plácání do míče. A fotbal? To byla pěkná makačka na nohy. Písek se hrozně bořil,“ usmál se.

Kde budu hrát? Snad vyjde Amerika…
V Rangers Hlaváčovi po sezoně skončila smlouva. Příští angažmá svěřil do rukou svému zástupci. „Něco probíhá. Nedávno mi agent volal, že se bavil s lidmi z Rangers i z dalších klubů. Ale zdůraznil, že je ještě brzo. Kvůli tomu, že hrozí stávka, tak nikdo neví, co se bude dít. Zatím tedy vyčkávám,“ pokrčil rameny.

Rád by si zahrál NHL, i proto doufá, že příští sezona začne. Ale připravuje se i na jiné varianty. „Tak koncem června budu vědět, jestli budu pokračovat v Americe, nebo budu hrát v Evropě,“ stanovil si hranici. „Když nedopadne Amerika, tak se rozhodnu pro nejlepší nabídku z Evropy,“ řekl Hlaváč, který je i v hledáčku Sparty. „I to je možná varianta,“ připustil.

Teď ale podobné starosti vypouští z hlavy: chce si užít fotbalové Euro. Původně se chtěl do Portugalska tak, jako řada dalších hokejistů, sám vypravit. „Ale nevyšlo nám to s hotely, tak budu koukat s kamarádama v hospodě na plátno. U sodovky,“ usmál se. „No, nějaké pivo dáme, ale v klidu. Hlavně si vychutnáme ten fotbal. Je to nejpopulárnější sport, také ho mám rád. Budu se snažit koukat na všechny zápasy,“ dodal.Najdete na iDNES.czmobilní verze