Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavačka si splnil sen, ale už přemýšlí o dalším

12 2003
Karlovy Vary - Ani se nemusíte karlovarského hokejisty Martina Hlavačky dlouho vyptávat, jak hodnotí svou reprezentační premiéru na Švédských hokejových hrách. Stačí říct Švédsko a sedmadvacetiletému obránci se rozzáří oči jak malému dítěti u vánočního stromečku. "Výborný zážitek, jsem nadšený. Nikdy jsem v žádném reprezentačním výběru nebyl, ani v žádné mládežnické kategorii, pro mě bylo všechno nové," rozplýval se nejproduktivnější extraligový zadák nad premiérou v národním dresu.

"Už jen přijít do šatny, kde najdete ty nejlepší hráče působící v celé Evropě, to je zkrátka parádní pocit. A ještě lepší, když vás ti starší hokejisté povzbudí."

I když trenéři reprezentace pozvali Hlavačku až jako náhradníka za zraněného Židlického, celou záležitost hodnotí obránce Energie jako částečné splnění dávného snu. "Hokeji se věnuji dvacet let, takže beru nominaci trochu jako zadostiučinění. Ale přeji si, aby pro mně národní tým nebyl uzavřenou kapitolou, protože mám jedno velké sportovní přání - zahrát si na mistrovství světa. Tak v horizontu dvou let, i když je mi jasné, jak těžké je se do konečného výběru dostat," tvrdí Martin Hlavačka.

Stejně jako on prožívali jeho reprezentační debut rodina a nejbližší známí, kteří s ním byli prostřednictvím zpráv neustále ve spojení. "V Hodoníně, odkud pocházím, z toho měli lidé radost. Prý jsem po Václavu Nedomanském teprve druhým rodákem, který nastoupil v reprezentaci," považuje si Hlavačka.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze