Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hledá se generální sponzor pro hokejové Karlovy Vary. Pomohou politici?

Karlovarští hokejisté čekají na generálního sponzora. Dočkají se v dohledné době? | foto: Václav Šlauf, MAFRA

16 2015
Sokolovská uhelná zmrazila podporu karlovarského hokeje a vedení HC Energie už pro příští sezonu usilovně shání nového generálního partnera. Pro případ, že by se vleklý spor o emisní povolenky neurovnal.

Poprvé od roku 1989 načali karlovarští hokejisté sezonu bez generálního partnera. Sokolovská uhelná se kvůli sporu o emisní povolenky se společností ČEZ rozhodla pozastavit svou podporu sportu v Karlovarském kraji a extraligu teď pro lázeňskou metropoli chrání Koncern Holoubek, tedy skupina firem patřících majiteli klubu Karlu Holoubkovi.

„Sokolovská uhelná s námi v tuto chvíli nemá uzavřenou žádnou smlouvu, takže náš klub nepodporuje,“ potvrzuje Miroslav Vaněk, generální manažer HC Energie.

Domácí zápasy letos hraje Energie ve světlém, venku v tmavé kombinaci a přes odchod generálního partnera zůstává na dresech stejné logo. Měnit se nebude ani název klubu. „Už jen těch dvacet předešlých let naší spolupráce nás zavazuje, aby nám éčko na prsou zůstalo i v letošní sezoně. Sokolovská uhelná pro nás byla velkým partnerem a my doufáme, že na naši spolupráci opět navážeme,“ říká Vaněk. V energiích navíc podniká také majitel klubu přes svůj Koncern Holoubek.

Jiné je to už s logem Sokolovské uhelné, to zůstalo pouze na dresech mládežnických týmů, které se vyráběly už dříve. Extraligovému áčku zůstalo jako připomínka na předešlou spolupráci pouze éčko v klubovém znaku.

Koncern Holoubek kryje přes svou společnost Ardon ze svých prostředků kvůli výpadku generálního partnera přibližně čtvrtinu rozpočtu. To ovšem platí pouze pro letošní sezonu. „Pan Holoubek je majitelem klubu a je velmi štědrým partnerem, nemůže ale financovat z takové části jen ze svých peněz,“ uvědomuje si Vaněk. Majitel klubu přes své společnosti je teď sice největším, ne však jediným sponzorem HC Energie. „Máme dalších asi sedmdesát partnerů,“ počítá Vaněk. „A za jejich podporu jsme jim obrovsky vděční.“

V klubu teď ze všeho nejvíc doufají, že spor o emisní povolenky se brzy urovná. „V tomto sporu Sokolovskou uhelnou jednoznačně podporujeme, a pokud se vyřeší, máme od vedení Sokolovské uhelné příslib, že budou ihned s podporou nejen extraligového hokeje v Karlových Varech pokračovat,“ upozorňuje generální manažer karlovarského klubu.

Pro jistotu se však už rozhlíží po dalších možnostech financování rozpočtu. Klub chce znovu vstoupit do jednání s karlovarským magistrátem o vyšší podpoře z příjmů z hazardu na území města, jež má podle nového přerozdělování na starost, Karlovarský kraj požádal o příspěvek ve výši jednoho milionu korun a už také vstoupil do jednání se třemi společnostmi s celostátní působností. Teď se chystá oslovit také další velké firmy nejen z regionu, ale také směrem přes západní hranici a po nedávném vzoru fotbalové Slavie také z Dálného východu.

„Vstup čínského kapitálu tady řešíme už přibližně rok,“ přiznává Vaněk. „Nakonec skončil ve Slavii, zkrátka nejsme klub z Prahy, tam to všechno končí. Někteří politici z Prahy se nám ale v současné době snaží na téhle úrovni dojednat schůzky,“ dodává Vaněk.

Jedná se zástupci Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce i s poslanci parlamentu. „Odsud jich je sice málo, pokud ale politik chce a je šikovný, dá se s tím něco dělat. Potřebujeme pootevřít dvířka a popostrčit, domluvit termín schůzky. V tom nám musí politici pomoct, sami to nezmůžeme. Nemělo by se zapomínat, že tady už stojí aréna. Co s ní pak bude? Stála miliardu, to ji tady necháme jen tak být?“ ptá se Vaněk.

Situaci s generálním sponzorem už vysvětloval také hráčům v kabině extraligového áčka. „Když jsem minulý rok do klubu přicházel, jasně jsme si řekli, že pokud bude jakýkoli problém, ať se nám na rovinu řekne, jak se věci mají. Jsem rád, že se to stalo a klub nás se vším náležitě obeznámil. Každý ví, co je ve hře. Mladší kluci mají možná hlavu pro něco jiného, ale my starší to všechno vnímáme. Vážíme si zdejšího angažmá, éčka na dresu. A chceme klubu vracet důvěru, kterou v nás vložil, a to nejen po sportovní stránce. Pokud by měly nastat problémy s penězi a zpožďovaly se výplaty, musí se tomu každý hráč přizpůsobit,“ říká za kabinu kapitán týmu Radek Duda.

Bodování

9

Tomáš Marcinko

Třinec

9

Dominik Kubalík

Plzeň

8

Tomáš Mertl

Plzeň

Góly

8

Tomáš Marcinko

Třinec

7

Dominik Kubalík

Plzeň

5

David Květoň

Vítkovice

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Chomutov 6 3 2 1 0 18:11 14
2. Třinec 6 4 0 1 1 20:14 13
3. Plzeň 6 3 1 1 1 27:15 12
4. Vítkovice 6 3 1 1 1 19:11 12
5. Kometa 5 2 1 1 1 17:12 9
6. Liberec 6 3 0 0 3 11:13 9
7. Ml. Boleslav 6 2 0 2 2 14:16 8
8. Hr. Králové 6 2 1 0 3 12:15 8
9. Litvínov 5 2 0 0 3 8:11 6
10. Jihlava 6 1 1 1 3 18:22 6
11. Pardubice 6 2 0 0 4 16:20 6
12. Sparta 4 2 0 0 2 11:15 6
13. Olomouc 6 2 0 0 4 11:21 6
14. Zlín 6 1 1 0 4 9:15 5

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze