Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka a Hamr pilují formu a věří v šanci

29 2004
Praha - Útočník Jaroslav Hlinka a obránce Radek Hamr sice nejsou zapsaní na soupisku české hokejové reprezentace pro mistrovství světa, ale v zaběhlému tréninkovém rytmu týmu se od jiných hráčů v ničem neliší. Při zápasech si však spolu s třetím gólmanem Dušanem Salfickým sedají jen na tribunu a doufají, že se aspoň před čtvrtfinále dostanou na soupisku.

Mistr světa z Hannoveru Jaroslav Hlinka se přiznal, že s rolí čtrnáctého útočníka nepočítal. "Samozřejmě to není nic příjemného. Od kempu před šampionátem jsem si říkal, že vezmu každou roli, vůbec jsem ale netušil, že by mohl být v mužstvu čtrnáctý útočník. Je to ale lepší než z týmu vypadnout úplně. Doufám, že se do hry ještě dostanu," věří Hlinka, že by si mohl od čtvrtfinále zahrát na svém čtvrtém mistrovství světa.

Od týmu se necítí nijak odříznutý. "Veškerý čas kromě zápasů trávíme společně. I během zápasu se snažím jezdit na kole, abych se udržoval v kondici, kdyby to náhodou přišlo," navázal Hlinka.

S Hamrem mají stejný denní režim jako všichni ostatní. "S trenérem jsme se shodli, že budeme dělat všechno jako ostatní. Rozdíl je jen v tom, že kluci hrají a my ne," dodala nová posila Kazaně.

Obránce Hamr i třetí gólman Salfický si po každém tréninku přidávají něco navíc, z ledu odcházejí většinou mezi posledními. "A i při zápasu ještě jezdíme třeba půl hodinky na rotopedu," přiblížil Hamr.

V Čechách s ním prožívá šampionát i jeho švédská snoubenka Anna. Příliš se však neužijí, do hotelu mají totiž přítelkyně i manželky vstup striktně zakázaný.  "Bydlí tady u kamarádky, tak tráví čas spolu," vysvětloval zadák švédského Färjestadu.

Svoji záložní roli bere sportovně. "Když jsem po prvé přišel do Ameriky, také jsem hned neměl jisté místo v mužstvu, musel jsem čekat. A tady jsme všichni profesionálové. Je proto mojí povinností udržovat se v kondici a být připraven kdykoliv nastoupit," vykládal.

Od trenérů přitom nemá vyložený příslib, že bude před čtvrtfinále dopsán na soupisku. Osm nejlepších týmů může podle reglementu v této fázi turnaje rozšířit kádr o další dvě jména.

"Určitá šance se naskýtá, ale teď je zatím předčasné se o tom bavit," odmítl předcházet situaci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze