Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka bude hrát proti Rusku s Irglem a Rolinkem

Jan Hejda, Martin Hanzal, Radim Vrbata a trenér František Musil na tréninku hokejové reprezentace. | foto: ČTK

3 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Jaroslava Hlinku už má trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik jistého. Zkušený útočník dorazí do dějiště světového šampionátu v Quebeku v sobotu večer východoamerického času a o den později už nastoupí proti Rusku.

"Bude hrát v útoku s Irglem a Rolinkem," informoval kouč po sobotním tréninku.

Hadamczik přitom uvažoval, že Hlinku nasadí do elitní formace mezi Erata s Eliášem. Tam ale nakonec zůstane mladíček Krejčí.

Hlinka uplynulou sezonu působil v Coloradu, kde se však výrazněji neprosadil a příliš toho nenahrál. Nikdo tak s určitostí nedokáže odhadnout, jakou má formu.

"Toho se nebojím," odráží Hadamczik spekulace. "Jde o zkušeného hráče, je to v něm. Jen potřebuje dostat důvěru a šanci, o to víc pak bude mít chuť hrát," dodal.

V českém týmu jsou nyní dva útočníci navíc, trenér však zatím žádného ze soupisky vyškrtnout nechce. "Čekám na večerní utkání Montrealu. Pokud s Philadephií vypadne, budu se zajímat o Romana Hamrlíka s Tomášem Plekancem. Pak bych tři čtyři kluky poslal domů."

Podle sobotního tréninku se jedná zřejmě o karlovarskou dvojici Václav Skuhravý, Petr Kumstát a exlibereckého Leoše Čermáka. Tito tři měli na sobě jako jediní černé dresy a drželi se stranou.

"U Hamrlíka s Plekancem bude ale také záležet, jestli jsou zdraví a zda dostanou povolení od klubu," upozornil Hadamczik.

Ten má kromě nich zájem především o Milana Michálka, jehož San Jose snížilo stav série s Dallasem na 2:3. "Milan mi to tím gólem zase pokazil. To mi dělá snad naschvál," usmál se trenér, který už v hlavě osnoval údernou formaci Michálek, Hlinka, Kotalík.

"Jsem přesvědčený, že to Dallas stejně utluče. Proto mě mrzí, že se ta série protahuje. Nedá se nic dělat, musíme s tím žít. Michálek je placený v San Jose a předvádí tam výborné výkony."

Hadamczik i tak zvažuje další varianty. V neděli může ze Stanley Cupu vypadnout New York Rangers. "Zájem mám o Michala Rozsívala a uvažuju také o Petrovi Průchovi. Uvidíme, kolik hráčů z NHL bude nakonec volných. Podle toho budu reagovat," uzavřel kouč.Najdete na iDNES.czmobilní verze