Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka: Dál trenér? Či šéf svazu?

10 2003
Paříž, Praha - Co bude dál s hokejovým trenérem Ivanem Hlinkou? „V těchto dnech se rozhoduji, mám spoustu možností,“ řekl třiapadesátiletý kouč. Před několika dny se dohodl na konci v ruském Omsku. O jakých možnostech mluví? „Nezlobte se, ale je brzo. Všechno se včas dozvíte. Teď navíc sedím v Paříži v kavárně, mám jiné starosti. Podívám se na hokej a pojedu domů. Na shledanou.“ O tom, zda Hlinka ve Francii jedná o nové práci, nechtěl mluvit.

„Nabídky ale jsou,“ řekl jen.

Do Paříže se vydal přímo z Finska, kde se během mistrovství světa domluvil na konci smlouvy s Omskem. Tu přitom uzavřel teprve před pár týdny, ještě než začalo play-off.

Klubový prezident Bardin žádal od Hlinky ligový titul. A Omsk neuspěl, skončil až čtvrtý... V nedávném rozhovoru pro MF DNES Hlinka uvedl, že mu nechybí chuť dál trénovat. „Rok, deset, kdo ví? Už mi ale není dvacet. Tři a půl sezony jsem pryč z domova a rád bych se usadil,“ dodal.

V Litvínově, kde kouč olympijských vítězů z Nagana žije, jsou spokojeni s Františkem Výborným.

Mluví se o tom, že by Hlinka mohl přece jen odejít do zahraničí, například do Švýcarska. Je rovněž možné, že bude odpočívat. Hrát golf a věnovat se manželce Liběně. „Na Sibiři jsem zažil velký stesk,“ přizná.

Ačkoliv svazový předseda Gut naznačil, že by Hlinku chtěl jako svého nástupce, je to zatím nejméně pravděpodobná možnost. „Úředničina mě neláká,“ tvrdí kouč.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze