Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlinka nabídl rozhovor v němčině

26 2004
Praha - Probíhá první tisková konference Ivana Hlinky po návratu do funkce trenéra hokejové reprezentace. Hlinka ohlásí nominaci na Světový pohár, na kterém by tým měl dobýt dlouho vyhlížený triumf. Čekali byste slavnostní či vážnou atmosféru? Pak jste na omylu. Hlinkovi najednou zvoní mobil.

Omluví se. Pak se podívá na displej a zacukají mu koutky. "Á, to mi volá Ručinský. Že nepřijede." Směje se vlastnímu žertu, s ním i sál plný žurnalistů. Pak se Hlinka chystá oznámit nominaci.

Předtím prohodí: "Budu číst schválně rychle, abyste si to nestačili zapisovat." Pak svižně jmenuje hráče po hráči a reportéři opravdu nespokojeně mručí. "Nestíháte?" ptal se Hlinka.

"Nemyslel jsem to vážně. Tak ještě jednou od Jágra." A veselo je i dál. Když Hlinka čelí otázce, kdo bude na Světovém poháru kapitánem, použije další odzbrojující odpověď.

"To ještě nevím. Ale budu o tom večer přemýšlet. Pár jmen si tam zafajfkujte, stejně se nebudeme moc lišit."

Později se ho lámanou češtinou ptal chlapík pocházející z Německa. Hlinka šibalsky zamrkal a prohodil: "Vy píšete pro koho? Nemyslete si, já vám rozumím. Vždyť jsem z Oberleutensdorfu, z Horního Litvínova."

Když za ním stejný muž přišel po tiskovce, Hlinka ochotně nabídl konverzaci v němčině: "Werden wir Deutsch sprechen?"

Autoři:


Témata: SP 2004, Ivan Hlinka
Najdete na iDNES.czmobilní verze