Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka netuší, že by porušil smlouvu

1 2001
Praha - Po třech měsících se hokejový trenér Ivan Hlinka vrátil ze zámoří domů. V Praze na letišti se objevil v sobotu ve tři hodiny ráno, před tím musel totiž jednu noc strávit v hotelu v New Yorku. Kvůli mlze letadlo vystartovalo až o dvacet hodin později. Hlinka potvrdil, že si najal dva právníky, kteří mu pomáhají vyřešit současný spor s Pittsburghem. "Není to jednoduchá záležitost," přiznal. Z funkce trenéra ho vedení odvolalo 15. října a od té doby nedostal od Penguins žádné peníze.Zde si přečtěte další informace

"Celá věc je složitější, nejde jenom o peníze," dodal Hlinka. "Ale věřím, že se nějak dohodneme." Podle právníka Pittsburghu nedostal bývalý trenér zaplaceno kvůli tomu, že porušil ustanovení smlouvy.

"Tak toho si vůbec vědomý nejsem," reagoval překvapeně Hlinka. "Netuším, co jsem mohl porušit." O tom, zda-li nastalá sitauce znamená definitivní konec jeho působení v klubu, není rozhodnutý. "Vše bude záležet na tom, jak dopadnou jednání," zopakoval.

V nejbližší době neplánuje, že by se do Ameriky vrátil. Bude sledovat českou extraligu a společně s trenéry olympijské reprezentace během následujícího měsíce určí definitivní podobu nominace pro turnaj v Salt Lake City. "Ještě máme relativně čas," říká Hlinka, jenž v olympijském týmu vykonává funkci generálního manažera.

Přiletěl i Straka, belhal se o berlích
Spolu s Hlinkou se na letišti objevil i útočník Pittsburghu Martin Straka. Ten se belhal o berlích, na konci srpna si v utkání s Floridou zlomil holenní kost na pravé noze. "V životě bych nevěřil, že by taková kost mohla rupnout," povzdychne si. V Česku bude asi dva týdny, pak se znovu vrátí do Pittsburghu.

V Praze zajde za docentem Pavlem Kolářem, známým odborníkem z motolské nemocnice. "Udělá mi snímky, pak bychom se mohli zaměřit na rehabilitaci a na rozcvičování," popisoval útočník, jenž byl v dosavadním průběhu sezony nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu.

Únorové olympijské hry musel definitivně vzdát, možná se přijede alespoň podívat. "Ale asi jenom na chvíli,  v tu dobu už bych chtěl začít v Pittsburghu trénovat na ledě," doufá.


Připravujeme další zajímavosti o Strakovi, jeho pobytu v Česku a  okolnostech zranění

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze