Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka se stal hokejovou legendou

8 2004
Praha - Hokejová legenda České republiky, tímto titulem se od soboty můře pyšnit bývalý vynikající útočník a poté i úspěšný hokejový kouč Ivan Hlinka. Prestižní cenu převzal v pražském hotelu Marriott. Hlinku zvolili představitelé Mezinárodní hokejové federace (IIHF), Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) ve spolupráci se zástupci firmy Tissot.

"Najít kritéria a poté zvolit jen jednu osobu nebylo nic jednoduchého. V minulosti jste měli totiž řadu vynikajících hráčů, kteří by si toto ocenění zasloužili. Důležité také bylo, aby byli ve správnou chvíli na správném místě," podotkl prezident IIHF Rene Fasel na dnešní tiskové konferenci.

Prestižní ocenění společně s řadou dárků nakonec převzal Hlinka, který se v průběhu své aktivní kariéry stal třikrát mistrem světa. Ke zlatým medailím dovedl národní tým i jako trenér, a to nejen na světovém šampionátu, ale i na olympijských hrách, a prosadil se i v zámořské NHL.

"Jsem si vědom, že vybírat jednoho člověka z českého hokeje bylo velmi složité. Kromě toho, co říkal pan prezident Fasel, je také důležité mít dobré přátele a i to mi k tomu určitě pomohlo," zlehčil trochu ocenění Hlinka, který byl v minulosti již zařazen i do Síně slávy IIHF.

Střelec 132 reprezentačních branek si však přece jen váží o něco více sportovních úspěchů. "Ty jsou daleko vyšší. I ony však přinášejí právě tyto úspěchy. Určitě je to však příjemné ohodnocení kariéry," dodal Hlinka, který bilanci svých sportovních úspěchů možná ještě rozšíří. Je totiž jedním z kandidátů na post nástupce Slavomíra Lenera u kormidla národního týmu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze