Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlinka si váží přístupu hokejistů

30 1999
Z l í n - "Bylo to důstojné vyvrcholení turnaje," pochvaloval si trenér Ivan Hlinka po závěrečném vystoupení českých hokejistů na turnaji České pojišťovny ve Zlíně. Svoje svěřence, kteří turnaj vyhráli bez ztráty bodu pochválil především za poctivý přístup: "Po odchodu několika opor do zámoří jsme měli trochu obavy, jak nový tým zvládne tak náročnou zkoušku, ale jsme spokojeni," řekl Hlinka.

Druhou brankou pojistil vítězství Jan Čaloun, který letos zahájí již třetí sezónu v IFK Helsinky a finské hráče dobře zná. Radost měl také z toho, že konečně překonal brankáře Vesu Toskalu. "Dostal jsem šikovnou přihrávku od Roberta Reichla. Byl to snad první gól, co jsem Toskalovi dal. Když jsme hráli proti Ilvesu Tampere, tak jsem ho nikdy nemohl překonat. Zkusil jsem na něj svou novinku," pochvaloval si povedený blafák Čaloun.

Z prvního čistého konta v reprezentační sezóně se radoval brankář Roman Čechmánek, jenž si navíc připsal asistenci na poslední branku. "Ani nevím, jestli ta asistence byla. Jen jsem vyrazil puk. Měli jsme tu po odchodu několika hráčů do zámoří půlku hráčů z bývalého mužstva a zbytek z nových mladých. Ukázalo se, že volba trenérů byla dobrá," přešel vsetínský gólman k hodnocení týmu.

Dvěma přihrávkami se blýskl také další "finský" krajánek, obránce Blues Espoo Jiří Vykoukal. "Vyplynulo to ze hry. Možná byla výhoda, že finské hráče trochu víc znám. O naše vítězství v turnaji rozhodla hlavně vyrovnanost všech řad, v brance, obraně i
v útoku," tvrdí Vykoukal.

Utkání nedohrál pro zranění útočník Roman Šimíček. "Při prvním střídání jsem si natáhl tříselný úpon. Je před začátkem sezóny, a tak jsme se dohodli, že nebudu riskovat," řekl hráč finské Hämeenlinny, o něhož se v průběhu turnaje začal zajímat Vsetín. "Nic konkrétního stále nevím. Zítra odlétám do Finska," dodal Šimíček. Zájem v tuzemské extralize je i o jeho spoluhráče  Petra Tenkráta. "Nabídek je víc než jsem čekal. Mám se rozmyslet do úterý," řekl Tenkrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze