Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka věří v trpělivost a hru zezadu

21 2001
Pittsburgh - (Původní zpráva pro iDNES) - Pokud chtějí hokejisté Pittsburghu Penguins sehrát v semifinále Stanley Cupu ještě jeden zápas před vlastními diváky, musejí v New Jersey úterní utkáni vyhrát. To ale znamená uhlídat útok Sýkora, Arnott, Eliáš. Kdo na něj bude hrát? O tom má trenér Ivan Hlinka jasno, ale musí být k dispozici Robert Lang. "Bude záležet na tom, zda bude v pořádku Robert. Pak by na ni mohla hrát právě jeho řada," říká trenér, jehož tým by byl v případě porážky vyřazen.

Ale Martin Straka a Alexej Kovaljov byli téměř u všech branek, které vám Devils vstřelili...
Ale to hrál v Langově formaci místo něho Hrdina. Lang je silnější, zkušenější a může hrát proti Arnottovi, který je fyzicky vyspělý. Určitě by se proti nim měla střídat jen jedna obranná dvojice, myslím, že Kasparaitis je přesně typem obránce, který by je měl "řezat." Ale co je to platné, když vyhrávají většinu soubojů v rozích kluziště a dokáží nás přečíslit.

Oba zápasy na vlastním ledě skončily pro Pittsburgh debaklem. Má vaše mužstvo vůbec na to, aby mohlo hrát s New Jersey důstojnou partii?
Už před play-off jsme věděli, že nám chybí obránce, který může v utkání odehrát dvacet pět až třicet minut. Někdo jako Blake, Stevens nebo Bourque. Těžko se nám proto hraje proti mužstvům, které takové hráče mají. Brankáře jsme sehnali na poslední chvíli. Myslim si, že už jen účast v semifinále Stanley Cupu je pro nás úspěchem. Ale chceme jít dál.

To by ale musel Pittsburgh třikrát vyhrát. Jak toho chcete docílit?
Nemůžeme je zamknout na minutu ve třetině. Na to nemáme hráče a při nátlakové hře nám mohou ujíždět. Naší jedinou šancí je hrát dobře zezadu. Eliminovat jejich nejlepší řadu a čekat. Chce to hlavně trpělivost.

Mohou hrát Lemieux a Jágr spolu? Jsou to typově odlišní hráči...
Právě proto se mohou doplňovat. Hráli spolu v základni části, nevím proč by spolu nemohli hrát teď. Když se nepovede jeden zápas, tak to přece nic neznamená.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze