Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlinkovým nástupcem se stal Růžička

17 2004
Praha - Bolestná otázka, kterou v zármutku nad tragickou ztrátou reprezentačního trenéra Ivana Hlinky museli řešit hokejoví šéfové, je zodpovězena. Novým koučem národního týmu byl jmenován slávistický trenér a manažer Vladimír Růžička. Jeho asistenty budou Radim Rulík a Marián Jelínek. Harmonogram mužstva se nezmění.

Skloubit povinnosti manažera a trenéra Slavie s vedením hokejové reprezentace bude muset Vladimír Růžička, který kývl na nabídku vedení svazu překlenout těžké období národního týmu po úmrtí dosavadního trenéra Ivana Hlinky.

"Velmi si vážíme Vláďova přístupu, pochopil těžkou situaci, v níž se nacházíme. Pro něj ani pro Slavii to není jednoduché," řekl s uznáním reprezentační manažer Zbyněk Kusý.

Ten spolu s dalšími šéfy českého hokeje jednal v pondělí večer v jakémsi krizovém štábu, který se sešel zhruba sedm hodin po fatální autonehodě Ivana Hlinky u Karlových Varů - více ZDE.

"Nebylo kam uhnout, program je pevně daný a česká reprezentace je jen jeho součástí," vysvětluje Kusý. Z piety ovšem neodtajnilo vedení svazu jméno nového kouče v pondělí, ale až druhý den v deset hodin dopoledne. "Jinak by to nebylo etické," podotýká reprezentační manažer.

Hokejová reprezentace se Hlinkovým tragickým odchodem ocitla v mimořádné situaci. Ve čtvrtek, kdy začíná v Karlových Varech přípravný kemp před Světovým pohárem, hrozilo, že hvězdy, které do národního mužstva přitáhla právě Hlinkova autorita, ztratí po tragédii chuť hrát.

"Jediné, koho tohle napadlo, byli novináři," tvrdí Kusý, který s několika hokejisty hovořil. "Cením si jejich přístupu, všichni se k tomu postavili čelem." Absence Jágra, Reichla, Eliáše nebo Hejduka tedy nespíš nehrozí.

Kdo povede národní tým po Světovém poháru, zatím není jasné. "Na koncepční řešení nebyl čas, nyní jsme se museli urychleně zabývat Světovým pohárem," říká Kusý. Podle něj budou výsledky dalšího jednání známy koncem září.

Růžičkovými asistenty budou prozatím karlovarský Radim Rulík a Marián Jelínek, kondiční trenér Sparty a osobní důvěrník největší české hvězdy Jaromíra Jágra.

Dále čtěte: Někdo to dělat musí, řekl Růžička

Jak se změnily posty:
hlavní kouč národního týmu Ivan Hlinka - tragicky zemřel na následky zranění při autonehodě
reprezentační asistent Radim Rulík -> zůstává u reprezentace ve stejné funkci
reprezentační asistent Ondřej Weissmann -> po dobu Růžičkovy nepřítomnosti povede tým Slavie, u národního týmu zatím končí
dosavadní šéf Slavie Vladimír Růžička -> povede hokejovou reprezentaci, zatím jen na Světovém poháru
asistent trenéra Sparty a kondiční trenér Marián Jelínek -> stal se asistentem u národního týmu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze