Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hnilička dostal šanci, i když moc nechytá

28 2008
Praha - V polovině listopadu přestoupil Milan Hnilička do ruské Ufy a dosud za ni odchytal pouze sedm zápasů. Přesto se objevil v nominaci národního týmu pro Švédské hokejové hry. "Vím, že jeho postavení v týmu není ideální, ale nemůžu jím pohrdat," vysvětluje reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Hnilička patří ke stálicím hokejové reprezentace. Jenže po přestupu z Liberce není v pravidelném zápasovém rytmu.

Ufa jej kupovala v době, kdy byl zraněný Vadim Tarasov, ten se ale velice rychle uzdravil. V týmu navíc chytá ruský reprezentant Alexander Jeremenko. A ani po Hniličkově příchodu ze svého výsostného postavení jedničky příliš neztratil.

Zde jsou čísla: Jeremenko odchytal v sezoně 27 zápasů, Tarasov 14. Hnilička moc příležitostí nedostává, přestože klub nevyšel zrovna levně.

"Odchod do Ruska nebyl pro Milana ideálním řešením," připustil Hadamczik. Přesto je pro něj při výběru na turnaje Euro Hockey Tour jasnou volbou. Proč?

"Co jsem u národního týmu, uhrál jsem s Milanem dvě medaile. Nemůžu na něj zapomenout. Nemůžu to brát tak, že teď v Rusku chytá málo, a tím pádem ho nebudu nominovat. Vždycky byl ochotný reprezentovat, tak mu chci ukázat, že o něj mám pořád zájem," říká trenér.

Hadamczik dává jasně najevo, že s Hniličkou počítá pro světový šampionát. "Ano, určitě je to jeden z hlavních adeptů. Jsem přesvědčený, že to tak bude Milan vnímat, a proto počítám, že ve Švédsku předvede maximální výkony."

Kdo další přichází pro mistrovství světa v úvahu? Mají šanci brankáři, kteří pravidelně jezdí na evropské turné? "Neřekl bych, že je to pro ně výhodou, protože máme ještě další gólmany v NHL," reaguje Hadamczik.

A hned přidává několik jmen.

"Pokud bude moct, samozřejmě počítám s Tomášem Vokounem. Do úvahy připadají ale i další. Například Marek Schwarz nebo Ondřej Pavelec, který prokazuje vysokou výkonnost. Není vůbec vyloučené, že by se tenhle kluk nemohl v nominaci objevit," uzavírá reprezentační kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze