Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hnilička: Kluci předvedli parádní hokej

Český reprezentační brankář Milan Hnilička zasahuje. | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

17 2008
Liberec - Tradiční jistotou v brance byl Milan Hnilička pro český reprezentační tým. Svým klidem a několika velmi dobrými zákroky podpořil své spoluhráče, a významně tak přispěl k výhře nad Švédy v úvodním utkání turnaje v Liberci.

Milane, hrál jste zápas zhruba po měsíci a zdálo se, že ta pauza na vás není znát. S jakými pocity jste vstupoval do zápasu?
My jsme začali velice aktivně a Švédy jsme nepouštěli do větších akcí. Já jsem se dostal do tempa až prvním zákrokem někdy v páté minutě. Tam vyjel sám zpoza brány a objevil se přede mnou, ale mně se to podařilo vytěsnit od tyčky pryč. Dá se říci, že jsem se tím zákrokem chytil, získal jsem dobrý pocit, že by to mohlo být dobré.

Z inkasovaných branek si zřejmě žádnou vyčítat nemusíte.
Ty první dva určitě ne. Ten první jsem neviděl, u toho druhého gólu si nás hezky rozebrali. U toho třetího gólu si myslím, že jsem to mohl chytit. Ten puk střelci skočil a nedal tak důraznou ránu, jakou asi chtěl. Já jsem to vyrazil vedle sebe a dávali to do prázdné branky. Myslím si, že takovýhle puky bych asi měl přikrýt, abych klukům více pomohl.

Vnímal jste, že máte možná více práce, než váš protějšek?
Kdepak. Já jsem se soustředil jenom na sebe, abych neudělal nějakou hloupou chybu. Měl jsem delší zápasovou absenci, takže jsem sledoval jenom hru.

Co všechno musí gólman udělat po tak dlouhé přestávce, aby se dostal do obvyklého tempa?
S tím se dá těžko něco dělat. Důležité je, co dělá, když právě nehraje. Na tom já jsem právě hodně pracoval. Tvrdě jsem na sobě dřel, dvakrát denně jsem byl na ledě. Tohleto mi všechno dneska pomohlo k docela solidnímu startu.

Berete reprezentační šanci s vidinou účasti na mistrovství světa jako takovou hozenou rukavici po tom všem?
Asi bych to tak měl brát, ale uvnitř srdce to tak necítím. Cítím to tak, že se snažím národnímu týmu pomoc všema silama, co mám a doufám, že budu platný hráč.

Jaké to bylo, vrátit se do známého prostředí v Liberci?
Bylo to opravdu super. To je pocit, který se těžko popisuje. To si musí tady každý zažít, hrát tady a potom se sem takhle nějak vrátit. Bylo to moc hezké, diváci nás tradičně hnali dopředu a myslím, že i kluci se jim odvděčili hezkou hrou.

Utkání s neoblíbenými Švédy zvládl tým velmi dobře. Co udělat proto, aby se podobně mužstvo prezentovalo i v sobotu proti Finům?
Když budou kluci dneska hrát tak, jako dneska, tak to určitě bude vynikající zápas a mohli by to zvládnout i s takovým koncem, jako dneska. Ale nerad bych předbíhal. Kluci dneska opravdu předvedli parádní hokej a já si takovéhle výhry nad Švédy vážím. Už jenom proto, že je tak často neporážíme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze