Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hnilička: Na MS v Praze rád přijedu

14 2004
Praha - Kotrmelce, které ho poslední rok provázejí působením v NHL, hokejového brankáře Milana Hniličku nerozhodily. Rád se zasměje, krátký pobyt v Česku ho dostal zpět do pohody. Zpestřil si jej i on-line rozhovorem se čtenáři, kteří ho svými vzkazy lákali do extraligy. "Chci hrát tam, kde je šance na titul," odpovídal dvojnásobný světový šampion.

Odpovědi  Milana Hniličky najdete ZDE

Do redakce iDNES přispěchal rovnou z Národního divadla, kde si byl vyzvednout libreto k opeře Nagano. Dvojnásobný mistr světa v ní má být jedním z hlavních hrdinů, ač na olympiádě v roce 1998 nechytal.

K on-line rozhovoru přišel ještě o chvíli dřív, než slíbil. "Snažím se být dochvilný," vzkazoval v odpověď jedné ze čtenářek.

Pak už se na něj sypaly otázky týkající se především jeho hokejového angažmá, současného i budoucího. "Uvažuju o návratu do extraligy," vzkazoval Hnilička čtenářům iDNES.

A kam konkrétně? Liberec, Třinec, Slavia, Sparta... navrhovali fanoušci během on-line rozhovoru.  "Chci hrát v týmu, který má šanci na titul," odpovídal gólman.

Přiznal, že by si také rád zachytal na mistrovství světa v Praze. "Doufám, že tam budu," uvedl. "Ale to je spíš otázka pro pana Lenera. Když mě trenéři pozvou, přijedu rád."

Milan Hnilička je jedním ze symbolů zlaté éry českého hokeje. Dvakrát vychytal Česku titul mistrů světa, byl i na olympiádě v Naganu, byť jako třetí brankář.

Ač byl v Česku oslavovanou hvězdou, v NHL se dlouho nemohl prosadit. Až v novém století získal postupně post jedničky v Atlantě.

Jenže v minulé sezoně o něj přišel, hrál na farmě v Chicagu a tento podzim byl vyměněn do Los Angeles, kde je jedničkou Roman Čechmánek a dvojkou Christobal Huet.

"Určitě jsme konkurenti, ale zároveň jsme profesionálové," odvětil opatrně na otázku čtenáře týkající se jeho vztahu s Romanem Čechmánkem, prvním gólmanem Los Angeles Kings.

V příští sezoně, kdy bude výluka NHL, se nejspíš představí v české extralize. Tuto sezonu se však nechce vzdát, v Los Angeles cítí šanci prosadit se alespoň do role dvojky.

Hnilička poznal slavné i hubenější hokejové časy. Nyní se snaží vydrápat se zpět nahoru. Přesto, že s ním osud smýká po farmách a trápí jej zranění nezatrpkl. Vyzařuje z něj pohoda, rád si zavtipkuje.

Příklad? Otázka jednoho čtenáře: Představ si, že stojíš v brance před samostatnými nájezdy. Kterého hokejisty by ses nejvíc bál?

Hniličkova pohotová odpověď: "Už jsem velký a nebojím se."

Všechny odpovědi Milana Hniličky čtěte ZDE.

Hnilička po příletu před soustředěním na MS

Do prvního utkání českého výběru na šampionátu s Běloruskem nastoupí do brány Milan Hnilička. Na jednom z posledních tréninků se na svůj start připravoval.

Gólman Milan Hnilička po příletu s manželkou Radkou a dcerou Bárou.

Milan Hnilička vyráží střelu centra Joe Nieuwendyka v utkání mezi Atlantou a New Jersey.

Milan Hnilička se pobaveně zamýšlí nad otázkou čtenáře iDNES při on-line rozhovoru.

Krátký telefonát na chvíli přerušil proud odpovědí Milana Hniličky.

Hokejový brankář Milan Hnilička se zamýšlí nad odpovědí během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze