Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hnilička, Reichel a Ručinský v All Star

13 2001
Hannover - Tři čeští hokejisté - brankář Milan Hnilička a útočníci Robert Reichel s Martinem Ručinským - se vešli do All Star týmu mistrovství světa v Hannoveru, který volí akreditovaní novináři. Doplnili je ještě obránci Petteri Nummelin z Finska, Kim Johnsson ze Švédska a finský forvard Sami Kapanen. Hnilička byl dále vyhlášen direktoriátem mistrovství světa nejlepším brankářem šampionátu a útočník David Moravec převzal cenu pro nejužitečnějšího hráče. V soutěži produktivity si z českých reprezentantů vedl nejlépe Reichel, který obsadil s 12 body třetí místo.

Stejně jako v minulém roce v Petrohradu se do All Star týmu světového šampionátu v Německu dostali brankář a dva útočníci z České republiky. Gólmana Romana Čechmánka nyní nahradil Milan Hnilička a forvardy Jiřího Dopitu s Tomášem Vlasákem vystřídali Robert Reichel a Martin Ručinský.

Kapitán Reichel se objevil v All Star již potřetí - předtím tam byl zařazen v roce 1990 v Bernu a o šest let později ve Vídni. Ručinskému se dostalo tohoto ocenění podruhé, předtím to bylo v roce 1999 v Lillehammeru.

1. ALL STAR TÝM
Hnilička
(ČR)
Nummelin (Fin.),   Johnsson (Švéd.)
S. Kapanen (Fin.),    Reichel (ČR),    Ručinský (oba ČR)

2. ALL STAR TÝM
Nurminen
(Fin.)
Kubina (ČR),    S. Salo (Fin.)
Ujčík (ČR),    Ylönen (Fin.),    Pärssinen (oba Fin.)

Také při přebírání cen od direktoriátu MS navázal Hnilička navázal na loňský úspěch Čechmánka a stal se nejlepším brankářem šampionátu. Nejlepším bekem byl zvolen Švéd Kim Johnsson a útočníkem Fin Sami Kapanen.

V Rusku 2000 byl poprvé vyhlášen i nejužitečnější hráč, jímž se stal Martin Procházka a letos převzal štafetu Moravec.

Nejlepší hráči:
brankář:
Milan Hnilička (ČR),
obránce: Kim Johnsson (Švéd.),
útočník: Sami Kapanen (Fin.),
nejužitečnější hráč: David Moravec (ČR),

Kanadské bodování vyhrál Fin Juha Ylönen, který zaznamenal celkem 14 bodů za pět gólů a devět asistencí. Na druhém místě skončil jeho krajan, obránce Petteri Nummelin s 13 body. Z českých reprezentantů si nejlépe vedl Robert Reichel, který obsadil s 12 body za pět gólů a sedm asistencí třetí místo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal další Fin Sami Kapanen, který zaznamenal v osmi zápasech sedm branek. Na druhém místě skončil Viktor Ujčík se šesti góly.

Konečné pořadí v kanadském bodování MS:
1. Ylönen 14 (5 gólů + 9 asistencí), 2. Nummelin (oba Fin.) 13 (1+12), 3. Reichel (ČR) 12 (5+7), 4. Kapanen (Fin.) 11 (7+4), 5. Axelsson (Švéd.) 9 (3+6) a Salo (3+6), 7. Pärssien (oba Fin.) 9 (2+7), 8. Johnsson 8 (4+4), Ottosson (oba Švéd.) (4+4) a Dvořák (ČR) (4+4)

Nejlepší střelci:
1. Kapanen 8 zápasů/7 gólů, 2. Ujčík (ČR) 9/6, 3. Žoltoks (Lot.) 6/5, 4. Isbister (Kan.) 7/5, 5. Reichel 9/5 a Ylönen 9/5, 7. Semjonovs (Lot.) 6/4 a Slivčenko (Ukr.) 6/4, 9. Sturm (Něm.) 7/4 a Petrovický (SR) 7/4.

Podívejte se na podorbné statistiky

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze