Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hodek: Boleslav nenechává nic náhodě

27 2008
Havlíčkův Brod - Do čtvrtfinálové série play-off vstupovali v roli outsiderů. Přesto prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu hned v úvodních dvou zápasech na ledě vítěze základní části z Mladé Boleslavi ukázali, že ambicióznímu sokovi rozhodně nic nedarují. V pondělí navíc nechybělo mnoho a mohli se ze středních Čech vracet dokonce se slibným průběžným stavem 1:1 na zápasy.

"Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř, ale přesto jsem doufal, že budeme hrát dobrý hokej," říká útočník Rebelů Daniel Hodek. "To se docela potvrdilo. Jen škoda, že je to 2:0 na zápasy. Myslím, že tu výhru bychom si zasloužili."

Kdybyste se ale jednoho z nejzkušenějších brodských hráčů zeptali, co vlastně hostům k vytouženému úspěchu scházelo, zdráhal by se odpovědět.

"Já to nechci rozmazávat. Prostě něco chybělo. Kdo tam byl, udělal si obrázek," narážel na výkon dvojice arbitrů Šindler – Souček a sporné trestné střílení.

Až po upozornění, že den po zápase už se k jejich výkonům může vyjadřovat přímo, Hodek ve svých názorech přitvrdil: "Myslím si, že Boleslav nenechává nic náhodě a hlídá si to na všech frontách."

Přesto právě on měl v dramatickém závěru druhého střetnutí na své holi rozhodující zásah. Namísto střely do opuštěné klece však volil jistější variantu. "Je pravda, že jsem tam měl prázdnou branku. Ale byl jsem k ní zády a chtěl jsem to sehrát trošku jinak," popisuje nejproduktivnější Rebel v základní části.

"Nevyšlo to, škoda. Mrzí mě to, ale teď už s tím nic nenadělám," dodává.

Soupeř však brzy jeho zaváhání potrestal vyrovnáním a následně vítězným gólem v prodloužení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze