Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

APK stojí za Králem a vzkazuje Černoškovi: Co zveřejnit platy hráčů?

(Ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

28 2015
Každodenní dávka hokejových prohlášení se naplnila i ve čtvrtek. Tentokrát se v návaznosti na mediální přestřelku mezi svazem a hráčskou asociací ozvala Asociace profesionálních klubů (APK), která se otevřeně postavila za prezidenta ČSLH Tomáše Krále.

APK podpořila šéfa českého hokeje jednomyslně ve všech sporech, tedy i ve výměně názorů s renomovaným trenérem Luďkem Bukačem, jenž veřejně hovořil o korupci a neférovém prostředí.

„Připojujeme se k výzvě, aby Bukač neprodleně poskytl svazu bližší informace k případům korupce, na které se bez uvedení jakýchkoli konkrétnějších skutečností odvolával. V této souvislosti vyjadřujeme připravenost na jejich prošetření v klubech spolupracovat a v případě, že se potvrdí, vyvodit tvrdé a nekompromisní důsledky,“ píše APK.

Její zástupci se také vyhranili vůči hráčské asociaci a potažmo jejímu šéfovi Markovi Černoškovi.

„Spolu se svazem jsme vyšli hráčské asociaci vstříc v řadě věcí: ať už jde například o vznik hráčské komise, úpravu přestupního řádu nebo trenérské licence pro bývalé hráče. Výroky Marka Černoška nicméně dokládají, že na tyto vstřícné a kompromisní počiny zapomněl.“

Kdo je v APK

Prezident APK - Aleš Pavlík (Vítkovice)
Viceprezident - Prokop Beneš (Třinec)
Členové - Ctibor Jech (Liberec), Karel Adamík (Zlín), Aleš Kmoníček (H. Králové)

APK v oficiálním prohlášení dodává, že Černoškovo prohlášení jasně dokládá, že nerozumí rozdílům mezi financováním profesionálního, výkonnostního a amatérského hokeje, principům rozdělování a využití příspěvků z veřejných prostředků, vztahům s marketingovým partnerem extraligy ani právním podmínkám, ve kterých český hokej působí.

„Neznalost a nepravdy nejsou cestou k budoucí spolupráci,“ zdůrazňuje APK, která sdružuje extraligové kluby. A také se důrazně ohrazuje proti označení profesionálních hokejistů jako moderních otroků systému.

„Hráči dostávají na základě smluv ve většině případů výrazně nadstandardní odměny nad úrovní průměrné mzdy v Česku. Náklady na mzdy hráčů tvoří výraznou část rozpočtu každého klubu, přičemž v návaznosti na výroky Marka Černoška vyvstává otázka, zda odměny, které hráči pobírají, nezveřejnit.“

APK také připomíná, že všichni její členové výrazně dotují mládež a tvrdí, že náklady spojené s výchovou hráčů rodičovské příspěvky ani zdaleka nepokryjí.

„Vedeme se svazem o problematice mládežnického hokeje a výchovného věcnou diskusi a společně hledáme takové řešení, které by nevedlo k tomu, aby kluby musely výchovu mládeže zrušit, zásadně omezit nebo její financování přenést v mnohem větší míře na bedra rodičů, což by dostupnost hokeje především pro děti ze sociálně slabších skupin výrazně snížilo,“ uzavírá APK.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze