Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový Havířov i pod novým koučem vsází na své odchovance

Momentka ze zápasu Třebíč - Havířov. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

8 2015
Poprat se o play-off, vyhrát co nejvíce zápasů a pobavit fanoušky. To jsou úkoly havířovských hokejistů, kterým ve středu začíná nová sezona. V 1. kole první ligy se doma střetnou s Českými Budějovicemi (18.00), v sobotu hrají znovu doma s Litoměřicemi (17.00).

„Začínat dvěma zápasy doma znamená o něco větší tlak na náš mladý kádr,“ připustil havířovský útočník Michal Sztefek. „Je potřeba chytit začátek soutěže. Kdyby nám to nevyšlo, mohlo by to otřást sebedůvěrou mladého mužstva, které by pak třeba obtížněji rozjíždělo nějakou vítěznou šňůru.“

Havířovští totiž stejně jako v předchozích letech chtějí znovu vsadit na mladé hráče, většinou z vlastní líhně. „Máme v kádru dvanáct odchovanců, a to je slušné číslo,“ uvedl klubový prezident Jaroslav Mrowiec.

„Ale všichni si uvědomujeme, že máme na soupisce spoustu mladých kluků, kteří mají právo udělat na ledě nějakou tu chybu,“ připomněl Mrowiec fakt, že věkový průměr havířovského týmu je pouze 23 let.

S nepříliš zkušeným kádrem bude v sezoně pracovat nová trenérská dvojice. Poté, co se Jan Daneček rozhodl u áčka skončit, našel klub náhradu v 50letém slovenském kouči Štefanu Mikešovi. Novým asistentem trenéra je místo Tomáše Potěšila šéf klubového Sportovního centra mládeže Martin Janeček.

„Mou představou je posunout hráče, kteří jsou tu většinou velmi mladí, nějakým způsobem dopředu. To je hlavní cíl. A když je posuneme dopředu z hlediska individuálních herních činností, tak by to mělo přinést i efekt pro tým,“ uvedl Štefan Mikeš, který kromě Slovenska sbíral zkušenosti v Německu, Polsku či Rakousku a úspěšně vedl také slovenskou reprezentaci do 20 let. „Když vyhrajeme poslední zápas, bude se nám sezona hodnotit dobře.“Najdete na iDNES.czmobilní verze