Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těžce raněný berounský Medvěd dostal čas do pátku

Na Beroun nechodilo už v minulé sezoně moc diváků. Nyní reálně hrozí, že ani ti „odvážní“ nebudou mít kam chodit. | foto:  Petr Topič, MAFRA

4 2014
Zamotaná a složitá situace okolo berounského hokeje spěje ke smutnému vyvrcholení. Klubu velmi reálně hrozí, že letos zůstane bez mužského týmu. Dlouholetý účastník první ligy by tak po loňském sestupu zmizel z hokejové mapy.

Mohou za to nevyřešené dluhy, které ve středu řešila svazová Sportovně technická komise. „Berounu jsme zaslali písemné stanovisko, aby do tohoto pátku své závazky vůči subjektům uhradil,“ řekl předseda STK František Dvořák. „Původně se mělo jednat o nějakých osmdesát tisíc korun, ale ve skutečnosti činí celková částka bezmála půl milionu. To není málo.“

Většina dluhů se váže k akciové společnosti, která měla loni zapůjčenou prvoligovou licenci od občanského sdružení. To má nyní pohledávky uhradit, aby mohlo přihlásit tým do druhé ligy. Mimo činnost navíc nyní zůstává také berounská mládež.

MF DNES kontaktovala Viktora Burkerta, jenž občanské sdružení spravující berounský hokej vede, ten se však nechtěl vyjádřit. Svůj mobilní telefon pak vůbec nezvedal útočník Zbyněk Hrdel, zřejmě největší věřitel klubu. Jeho pohledávka by údajně měla činit 134 tisíc korun.

František Dvořák odmítl potvrdit jeho jméno, nicméně prozradil, že jde o bývalého hráče Mladé Boleslavi, což v případě Hrdela sedí. „Svazová smírčí komise dluh tohoto hokejisty uznala. Ale klidně se může stát, že záležitost skončí až u civilního soudu,“ odhaduje Dvořák.

Minulý týden klubový profil na jedné ze sociálních sítí vyzýval příznivce, aby ve sbírce na uhrazení pohledávek přispěli. Nabídky několika fanoušků se pohybovaly v řádech stokorun. Těžko předpokládat, že by se tímto způsobem situace do pátku vyřešila.

Západní skupině druhé hokejové ligy tak hrozí, že se odehraje v lichém počtu, se sedmnácti účastníky. „Byla by to škoda. Já osobně bych si přál, aby Beroun pohledávky stihl vyřešit. Hokej do města patří,“ uvedl místopředseda hokejového svazu Miloslav Šeba.Najdete na iDNES.czmobilní verze