Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej v Brazílii? V Riu uctívají ruskou školu a založili Lokomotiv

Rio de Janiero. Věřili byste, že v takovém prostředí hrají místní obyvatelé hokej? | foto: ESO travel

25 2016
Ta představa je pro mnohé téměř nepředstavitelná. On se vážně hraje hokej i v Brazílii? Pravda, mnohem populárnější je ten na in-linových bruslích, ale v zemi, která miluje hlavně fotbal, se hraje i na ledě.

A stejně jako Brazilci milují především technické fotbalisty, tak mají rádi šikovnost i v hokeji. Proto nemůže překvapit, že řada tamních fanoušků obdivuje hlavně ruskou školu.

I to je důvod, proč v Rio de Janeiru už tři roky funguje klub, který se jmenuje Lokomotiv. A ano, hádáte správně, název byl zvolen podle Jaroslavle jako hold týmu, jenž tragicky zahynul při letecké havárii v září 2011.

„Chtěli jsme jméno s výrazným poselstvím. Respektujeme ruský hokej, protože reprezentuje krásný styl a má bohatou historii. Myslíme si, že je správné takhle vzdát poctu tragicky zesnulým hráčům Lokomotivu,“ vysvětluje Daniel Baptista, jeden ze zakladatelů mužstva, které vzniklo dva roky po havárii, při níž zahynuli i Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek.

Nápad pochopitelně udělal velkou radost přímo v Jaroslavli. Když se o brazilském Lokomotivu dozvěděli tamní fanoušci, tak uspořádali zájezd do Latinské Ameriky a odevzdali hráčům z Ria de Janeira dresy mužstva, které už zase v KHL působí. Dokonce se jmenovkami.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze