Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovičtí hokejisté si rozbalili dárky. Gólman Gába dostal králíka

David Gába z Českých Budějovic zasahuje v utkání s Kladnem. | foto: Marek Podhora, MAFRA

26 2014
Z přehrávače zní koledy, v rohu stojí ozdobený stromek, pod ním je spousta dárků a v kuchyňce se mačkají hráči Motoru. Pak zazvoní zvonek. Budějovičtí hokejisté slavili Vánoce už v neděli.

„Tak vás tady klucí vítám, rok se s rokem sešel a jsou tady zase Vánoce,“ začal tradiční větou rozbalování dárků masér týmu Pavel Vlašic, který takto startuje předsváteční akci už řadu let. „Včera tudy letěl Ježíšek, tak vám tady pod stromečkem něco nechal. Uvidíme chlapci, jestli jste byli hodní,“ pokračoval Vlašic v divadelním vystoupení, kterému se nešlo nesmát.

Každý hokejista si vylosuje jméno svého spoluhráče a tomu přinese dárek. Není to ale žádná věda, v šatně Motoru jde hlavně o legraci.

„Neřeknu vám, koho jsem si vylosoval, to je tajné,“ říká s úsměvem kapitán Josef Straka, když přichází do kuchyňky. „Když jsme byli v Rusku, tak jsme si s klukama dělali soukromé československé Vánoce a dávali si vzájemně dárky, ale takto týmově ne. Je to ale výborný nápad, který utužuje partu v kabině,“ chválí Straka hokejové předávání dárků.

S rozbalováním jde první na řadu mladík Radek Prokeš, který v sobotním utkání s Chomutovem vyrovnal pár vteřin před koncem na 2:2. „Pojď sem, tady si stoupni. Až rozbalíš dárek, tak ho všem ukážeš a hezky nahlas poděkuješ Ježíškovi,“ instruuje Prokeše Vlašic před ozdobeným stromečkem.

Mladíci podobné dopoledne zažívají v A-týmu poprvé. „Děkuju Ježíšku,“ říká devatenáctiletý Prokeš. Pak si s úsměvem a dárkem v ruce odchází sednout mezi spoluhráče.

Letos byl o Vánocích nejvíce překvapený asi brankář David Gába. „Bacha, ať do toho nekopnete a ty Gábič to rozbaluj hlavně pomalu,“ radili hráči masérům Vlašicovi, Bláhovi a brankáři, který sundával stužku z krabice.

Z té pak vykoukl živý králík. „Tak co, Gábič, kdy bude svačinka?“ utahovali si hned ostatní z rozesmátého brankáře.

Jinak si spíše hokejisté dávají vtipné drobnosti, které mají v nadsázce obdarovaného trochu poškádlit. „Jasně, jsou to kravinky. Hlavně že je sranda, ne?“ má Pavel Vlašic jasno už dlouhé roky.

Předvánoční rozbalování dárků má v Budějovicích letitou tradici. „Už to děláme tady s Pavlem Bláhou dobrých dvacet let. Pokaždé klukům vyzdobíme stromeček a po posledním tréninku před Vánocemi jdeme rozbalovat. Vybírání dárků a vyvolávání jmen mám na starosti já. Potom se koupí něco k pití a jídlu a uděláme si hezké odpoledne, než se kluci na svátky rozjedou domů,“ vysvětluje Vlašic.

Pak dodává, že vloni Vánoce v kabině Motoru chyběly. „Nebyla na to tehdy moc nálada, letos je to už daleko lepší,“ zasměje se masér, kustod a velký bavič týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze