Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nastává Stavjaňova éra. Nový kouč vedl první trénink Budějovic

TAK POJĎ. První trénink Antonína Stavjani (vpravo) v Českých Budějovicích. | foto: Marek Podhora, MAFRA

3 2016
Hokejisté Českých Budějovic začali přípravu na suchu pod dohledem nového trenéra Antonína Stavjani. Čeká je celkem devět náročných týdnů, potom dostanou čtrnáct dní volno. Do té doby by se v kádru mohla objevit nová jména.

Na místo tréninku ho doprovodili kustodi. Někoho z týmu už znal, ale většinu teprve poznával. I proto se nebál zeptat během tréninku v koridoru sportovní haly asistenta Martina Štrby, kdo přesně dělá jaké cviky. Po první jednotce přiznal, že tak polovinu tváří už identifikuje. A ti další přibudou postupem času.

Po letech strávených na Slovensku včera začal kouč Antonín Stavjaňa letní dril na jihu Čech. „Potrvá devět týdnů. Zhruba v polovině budeme mít soustředění na Lipně, což bude zároveň i takový teambuilding, a končit budeme na začátku července,“ vysvětlil zkušený kouč.

Kádr Motoru v přípravě

Brankáři: Ondřej Bláha, David Gába, Petr Kváča, Petr Spáčil

Obránci: Ján Mucha, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, Roman Vráblík, Lukáš Zíb, Josef Žáček, Dušan Žovinec

Útočníci: Jakub Babka, Tomáš Guman, Martin Heřman, Michal Chovan, David Kuchejda, Lukáš Květoň, Ladislav Marek, Tomáš Nouza, Rok Pajič, Radek Prokeš, Luboš Rob, Josef Straka, Vladimír Škoda, Dominik Točík, Lukáš Žálčík.

Po čtrnácti dnech dovolené hráče bude čekat ještě týden na suchu a 24. července už začnou ladit formu na ledě. „Několik tréninkových jednotek na bruslích budeme mít už v průběhu června,“ dodal Stavjaňa, který si na jih Čech přinesl model letní přípravy, který má vyzkoušený. „Konzultujeme ji i s kondičním trenérem Frantou Bombicem, aby vše mělo logickou vazbu. Franta nám hlídá zátěže a techniku provedení. Má na starosti přípravu před zahájením tréninku,“ popisoval Stavjaňa. „Na konci tréninku si pak vezme hráče, kteří potřebují něco doplnit. S tím, že jsme domluvení, že když je někdo zraněný, či po zranění, tak mu Franta bude dělat speciální přípravu.“

Fotogalerie

Kádr převzal nový kouč v podstatě totožný s tím z uplynulé sezony. Jen pár hráčů ubylo. Třeba obránci Kolman s Bohunickým nebo útočníci Mikyska se Švihálkem. „Některé hráče znám ze slovenské ligy, některé zkušenější jako Lukáše Zíba z extraligy, ale tým byl pro mě celkem neznámý. Něco jsem zhlédl na DVD. Jména jsme pak konzultovali s trenéry a managementem a jsme domluvení, že kádr některými jmény doplníme,“ vysvětlil Stavjaňa.

V tento moment mají některé možné posily rozpracované a u jiných postů čekají, jak se ukáže stávající kádr. Stavjaňa zároveň počítá s tím, že bude sázet na místní brankáře. „Roman Turek jim důvěřuje a já zase důvěřuju jemu, takže si myslím, že to bude fungovat.“Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze