Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Červenka: Až budeme hrát čtvrtfinále, tak předvedeme nejlepší hokej

Roman Červenka se raduje z gólu s Vladimírem Sobotkou | foto: Reuters

19 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - On sám dal dvě tyčky a mohl tak být tím, kdo zápas s Norskem definitivně zlomí. Místo toho útočník Roman Červenka po utkání, které skončilo jen 1:0, říkal: "Byly to nervy, protože jeden gól je málo. Sami ho můžeme dostat v poslední vteřině. Přitom jsme měli dost šancí, aby byl zápas v klidu.

Pozitivem je, že jste se snažili hodně chodit do branky, že?
To jo. Ale chce se to tam cpát ještě víc, pořád tomu něco chybí. V takto důležitém zápase je prostě málo hrát do poslední minuty 1:0. Potřebujeme hrát ještě lépe. Ale věřím, že se to ještě zvedne. Jsou to však pro nás tři důležité body hlavně z psychické stránky. Do zápasu můžeme jít s Francií trošku klidněji.

Oproti Dánsku tu byl určitý herní posun.
Všichni jsme si uvědomili, že na to prohrát není čas. Že je to zápas o tom, jestli budeme hrát čtvrtfinále. Museli jsme hrát od začátku nadoraz. Museli jsme si vytvářet šance, protože přeci nebudeme pasivní s Nory. Tím nechci říkat, že je to špatný mančaft, ale my snad máme lepší hráče. Chtěli jsme diktovat tempo hry a je jen škoda, že se nám nepovedlo dát dva góly navíc a dohrát to ve větším klidu.

Čekáte zápas, kdy to tam konečně "nasypete"?
Ale ono je těžké to někomu nasypat. Všichni bruslí, všichni brání, ale pro nás je pozitivní, že jsme ty šance aspoň měli. Jejich gólman však chytal výborně. Musíme ale věřit, že se produktivita zvedne.

Proč je zatím tak nízká?
Dneska jsme v přesilovce trefili tyč, to jsou centimetry. Někdy můžete hrát dva zápasy v kuse a gól prostě nedáte. Ale chtěli jsme zlepšit obranu, protože dostat tři góly je moc, a to se povedlo.

Sílu tým má, že?
Ano. A já doufám, že to načasuje na ty důležité zápasy, i když už je hrajeme. Ale pořád, když jste favorit, tak se hraje hůř. Musíte se do soupeře tlačit. Ale jakmile se dostaneme do čtvrtfinále, tak předvedeme nejlepší hokej, který umíme.

Ulevíte si po výhře nad Norskem psychicky?
Bylo to důležité utkání a podle toho to taky vypadalo. Bylo to upracované. Snažili jsme se nedělat chyby, ale samozřejmě nějaké vznikly.

V kabině vás trenér uklidňuje, nebo zvyšuje hlas?
Všichni víme, o co hrajeme, takže není potřeba něco nějak moc říkat. Mluvíme o klasických věcech kolem taktiky, snažíme se nahecovat, protože jsme ztratili dva zápasy, kdy jsme vedli o dva góly, což se nesmí stávat. To musíme udržet a musíme být koncentrovaní na každé utkání, každé střídání.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze