Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Českých Budějovic chtějí zaútočit na extraligu

Přípravný zápas Plzeň vs Budějovice. Závar před budějovickou brankou. | foto: Martin Polívka, MAFRA

6 2014
V minulé sezoně, po překvapivém odchodu extraligového Mountfieldu do Hradce Králové, se českobudějovičtí hokejisté na poslední chvíli udrželi v první lize. Loňský ročník je však pryč. Vedení i hokejisté Motoru se před nadcházející sezonou koukají úplně jiným směrem. Na českou hokejovou elitu. Po základní části chtějí být nejhůře šestí a v play-off zaútočit na baráž o extraligu. To je výzva.

„Do nové sezony jsme si stanovili několik cílů, mezi které patří pohybovat se průběžně do šestého místa. Chceme do týmu zapracovat co nejvíce mladých hráčů, aby měli možnost se ukázat a dostali příležitost. Jedna z nejdůležitějších věcí ale bude, abychom hráli atraktivní hokej pro diváky a dařilo se nám vyhrávat domácí zápasy,“ uvedl prezident klubu Roman Turek.

Motor 2014/2015

Brankáři
21 Ondřej Bláha 22 let
45 David Gába 20 let
31 Hynek Kůdela 24 let
Obránci
19 Lukáš Chmelíř 31 let
93 Lukáš Kříž 21 let
3 Ján Mucha 30 let
23 Martin Parýzek 25 let
47 Petr Punčochář 31 let
7 Dan Růžička 22 let
18 Martin Semrád 23 let
9 Roman Vráblík 24 let
4 Dušan Žovinec 21 let
Útočníci
26 Jiří Bárta 21 let
82 Daniel Boháč 34 let
96 Martin Heřman 27 let
69 David Kuchejda 27 let
94 Ladislav Marek 20 let
55 Tomáš Nouza 31 let
76 Rok Pajič 28 let
57 Václav Pašek 19 let
10 Radek Prokeš 19 let
13 Adam Přibyl 21 let
71 Luboš Rob 19 let
78 Josef Straka 36 let
77 Emil Švec 20 let
17 Michal Švihálek 21 let
42 Jan Trummer 20 let
27 Marek Vaniš 22 let 

Ambiciózním plánům odpovídá i rozpočet, který je o pět milionů korun vyšší než v předchozím, premiérovém ročníku. Motor bude hospodařit se 40 miliony, což ho řadí mezi tři nejbohatší kluby v první lize.

„V průběhu celé uplynulé sezony jsme veškeré závazky platili včas. Byl to jeden z cílů ekonomické činnosti, abychom nikde nic nedlužili,“ vrací se k prvnímu ročníku Motoru generální manažer Stanislav Bednařík. „Těch pět milionů korun navíc jsme použili zejména na posílení kádru. Zatímco loni jsme vstupovali do sezony s jedním kmenovým hráčem, letos jich máme devatenáct. Investovali jsme do nákupu i do zkvalitnění kádru. Tomu odpovídají i platy,“ dodává Bednařík.

Podle trenérů Petra Rosola a Radka Bělohlava bude hlavní rozdíl mezi oběma sezonami v letní přípravě. Loni v létě nebyla téměř žádná, letos už kompletní tým zdolával i kopce na kolech. „Do přípravy jsme zapojili asi 35 lidí. Přípravu jsme si odbyli v našich podmínkách plus jsme měli jedno týdenní soustředění na Šumavě. Na led jsme připravili 32 hráčů. Teď máme 18 útočníků, 11 obránců a tři brankáře. To je dostatečný kádr, abychom dokázali vybrat sestavu,“ zmiňuje Radek Bělohav, Rosolův asistent a sportovní manažer v jedné osobě.

Fanoušci Motoru si mezi hráči letos všimnou jedné zásadní změny. Na ledě už neuvidí dres s číslem 12, které nosil Aleš Kotalík. Bývalý útočník s bohatými zkušenostmi z NHL se zatím rozmýšlí, jestli bude ve své hokejové kariéře pokračovat.

Další změna čeká na hráče i na diváky přímo na ledě. Všech pět kruhů pro vhazování má žlutý podklad místo tradiční bílé. Fanouškům se novinka nejdřív nelíbila, ale během přípravných zápasů si postupně zvykají.

Trochu jiné budou i dresy, nové jsou barevné proužky v dolní části a prvky v oblasti ramen. Během podzimu by se měla nad ledem navíc objevit i nová multifunkční kostka, kterou pořídí českobudějovická radnice. Fanoušci se už na začátek sezony těší. O tom svědčí i čísla prodejů permanentních vstupenek. „Je jich prodaných něco přes dva tisíce, což je lepší než loni. Další tři stovky jsme rozdali mezi A-tým a mládež. Další místa jsou stále zarezervovaná,“ hlásí mluvčí Motoru Tomáš Kučera.

„Od letoška je možnost si zakoupit vstupenky i osobně ve fanshopu, jinak samozřejmě funguje internetový předprodej,“ doplňuje Kučera.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze