Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceš jít trénovat k áčku, dostal Štrba SMS od manažera

Martin Štrba | foto: Petr Lundák, MF DNES

20 2016
Nová trenérská dvojice hokejistů ČEZ Motoru Bělohlav - Štrba poprvé povede trénink už v neděli dopoledne. Ve středu tým čeká přátelský zápas s rakouským Salcburkem.

Smíšené pocity. Tak vystihuje svou aktuální náladu bývalý hokejový útočník Martin Štrba. Na jednu stranu má radost, že dostal šanci trénovat A-tým Motoru, na druhou stranu ho mrzí, že odchází od rozdělané práce u juniorského celku.

„Překvapilo mě to,“ říkal ještě v pátek Štrba, který se o konci kouče Petra Rosola dozvěděl ve čtvrtek odpoledne, když se připravoval s juniory na zápas v Brně. „Přišla mi esemeska od generálního manažera Standy Bednaříka s tím, jestli bych nechtěl jít trénovat k áčku. Já hned odpověděl, že samozřejmě ano. Potom mi to potvrdili a v pátek ráno jsme měli první schůzku, kde jsme si vše řekli,“ popsal Štrba.

Od juniorů odchází po 39 extraligových kolech a svému nástupci Luboši Robovi staršímu předává tým na třináctém místě. „Mám smíšené pocity. Jasně, že mě těší, že budu spolutrénovat áčko, ale na druhou stranu odcházím od něčeho, co jsme Milanem Kupkou (Štrbův asistent) dlouho budovali. Konečně začali kluci hrát dobře, začal se tým vyvíjet tak, jak jsme si to představovali,“ řekl a zároveň přiznal, že se mu odchází těžko.

Junioři i asistent Kupka Štrbovi popřáli, ať se mu u prvního týmu daří. „Všichni mi áčko přejí, říkají, že si to zasloužím,“ těší ho. První trénink s hlavním koučem Radkem Bělohlavem Štrba povede už zítra dopoledne. „Uvidím, jestli budu na hráče přísný, to záleží na nich. Ale kdo mě zná, tak ví, že hlas umím zvednout a pořádně,“ usmál se.

Konzultantem pro novou trenérskou dvojici bude další bývalý skvělý hráč a zároveň jeden ze spolumajitelů Motoru Aleš Kotalík. „Pro mě osobně se zase tak moc věcí měnit nebude. Já jsem vlastně tuto roli plnil pořád, jen se tomu teď dal oficiální název,“ zmínil bývalý hráč, který má zkušenosti z NHL.

„Ale je pravda, že teď budu víc věcí s trenéry diskutovat a pomáhat jim třeba v taktice při přípravách na utkání. Ale jestli budu sám chodit na led při tréninku, to se ještě musíme domluvit. Aby nás tam zase nebylo moc, to by bylo spíš na škodu,“ zamyslel se Aleš Kotalík s tím, že při utkáních bude z tribuny sledovat dané herní věci či může chodit o přestávkách radit přímo do šatny.

První úkol, který nový trenérský tým čeká, je zásadní: Musí tým dobře připravit na čtvrtfinále play-off. „Věříme, že kluci přijmou naše myšlení a nápady. Přerov, byť to bude hodně silný soupeř, přehrajeme a postoupíme do semifinále. Tomu věřím,“ dodal Kotalík.

Rosol odkoučoval 160 zápasů

Ve čtvrtek odvolaný kouč Motoru Petr Rosol přišel do Českých Budějovic jako hlavní trenér v prosinci roku 2013. Bývalý útočník a mistr světa z roku 1985 nahradil Jaroslava Jágra, asistentem zůstal Radek Bělohlav.

„Za necelé tři sezony tady Petr Rosol vedl jako hlavní kouč 160 utkání. Z nich bylo 94 vítězných a 66 prohraných. Z lavičky pomohl k 256 bodům, což je téměř 56procentní úspěšnost,“ vypočítal Rosolovy českobudějovické statistiky v první lize marketingový manažer Motoru Tomáš Kučera.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze