Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nesmíme doma vůbec polevit, ví budějovický brankář Bláha

Budějovický gólman inkasuje gól od Třebíče. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2015
Jedním z nejlepších hráčů v obou semifinálových zápasech v Třebíči v hostujícím dresu byl brankář Ondřej Bláha. I díky němu vyhrály České Budějovice dvě venkovní utkání.

Asi jste nečekali, že vyhrajete v Třebíči v pátek i v sobotu, že?
Do každého zápasu jsme šli s tím, že vyhrajeme. Ale moc dobře jsme věděli, že to tady bude těžké. Takže dvě výhry jsou opravdu parádní.

Byly to hodně podobné zápasy?
Těžko říci, obě utkání byla vyrovnaná. Myslím si, že jsme lépe využívali šance. Sice jsme jich neměli zase tolik, ale dali jsme z nich maximum gólů a to je důležité.

V sobotu to však nebyl z vaší strany herně moc povedený zápas, že?
To my víme. Například jsme měli veliké štěstí ve druhé třetině, že jsme ji vůbec ustáli s jedním gólem. Prakticky jsme se k ničemu nedostali, naopak Třebíč měla spoustu šancí, které ale neproměnila. Třeba ta situace, kdy jsme měli naprosto odkrytou bránu a oni nedali gól. Na to se ale nikdo už zítra ptát nebude, v play-off se takto venku občas musí hrát.

Vedli jste brzy 2:0, ale pak jste asi trochu polevili.
Vedení bylo pomíjivé a asi jsme ho nečekali. Bylo ale jasné, že se Třebíč nevzdá, oni srovnali stav během pár minut a mohlo se začínat od nuly. Jsem ale rád, že jsme to dali podruhé a Suchy (Jakub Suchánek) to propálil a ukázal, že umí i hokejkou, a ne pořád jen nohou (směje se).

Kdy vám bylo v Třebíči v bráně nejhůře?
Ani nevím, musím říct, že tady jsem se cítil v pořádku. I když opravdu ve druhé třetině v sobotu jsme byli hodně pod tlakem.

Co říkáte na vaše fanoušky?
Co jiného, než že jsou skvělí. Byla to bitva i v hledišti, kde se to překřikovalo, což je super. Ani jsme skoro nepoznali, že hrajeme venku.

Doma máte v úterý první mečbol. Bude těžké si to srovnat v hlavě?
Říká se, že poslední krok je ten nejtěžší. Ale s Benátkami jsme ho zvládli a s Třebíčí ho chceme uhrát také hned. Stačí, aby oni u nás vyhráli, a to by je hrozně nakoplo. Navíc zápasy jsou vyrovnané, není to tak, že bychom je jasně přehrávali.
Nesmíme polevit a myslet si, že v úterý v pohodě vyhrajeme.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze