Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České Budějovice v hokejové extralize? Jedině sportovní cestou

Fanoušci Českých Budějovic chtějí extraligu vybojovat sportovní cestou. | foto: Marek Podhora, MAFRA

14 2016
Žádnou licenci nekupujte. Klidně si počkáme několik let, až si extraligu sami vybojujeme, i když se to nemusí nikdy povést. Pro nás je podstatný Motor, a ne jakou soutěž hraje. Většina fanoušků má jasno a říkají: Nic kupovat nechceme!

Podle České televize vedení extraligových klubů z Chomutova a Karlových Varů zvažují, že by své licence na nejvyšší soutěž prodaly některým z prvoligových zájemců. Ve hře by mohlo být Kladno, České Budějovice či Jihlava.

Stejný názor jako fanoušci Motoru má i jeho vedení. Klub se tak dál připravuje na svou čtvrtou prvoligovou sezonu. „Co se týká Chomutova, tak nás zatím nikdo nekontaktoval, ale ze strany Karlových Varů už nějaké sondování bylo. Ale my celé tři roky, co tady Motor je, připravujeme klub na to, že postoupí do extraligy sportovní cestou. Nikdy jsme nemluvili o tom, že bychom licenci koupili,“ uvedl generální manažer budějovických hokejistů Stanislav Bednařík.

Aktuální dění okolo Chomutova a Karlových Varů pro Motor nic neznamená. „Že bychom od někoho kupovali licenci v řádech několika milionů korun, to považuji na 99,9 procenta za vyloučené. Musíme teď řešit jiné problémy, které máme. Teď nás nejvíce trápí financování mládeže a shánění peněz na její fungování,“ upozornil manažer.

Pokud by Bednařík a další členové vedení Motoru vůbec začali uvažovat o nákupu extraligové licence, která může stát až 20 milionů korun, musela by se její cena pohybovat hodně nízko. „Když to přeženu a někdo by nám ji nabízel za korunu, tak je jasné, že bychom ho měli vyslechnout a o koupi jednat. Ale napřed bychom uspořádali jakési referendum a zjistili si, jestli by o to vůbec naši fanoušci stáli,“ doplnil Bednařík.

Oficiální cestou zatím žádný ze zmíněných extraligových klubů nejednal ani s budějovickou radnicí. „Není to na pořadu dne,“ říká o případných extraligových námluvách primátor Jiří Svoboda. „O spekulacích vím, ale nejspíše se jedná jen o jakési tlaky daných týmů na jejich města,“ myslí si primátor.

Podle něj radnice ani v případě, že by Motor chtěl licenci koupit, nemá příliš možností, jak by klubu mohla finančně pomoci. „Pokud by šlo o rozumnou částku, tak ano, ale co je rozumná částka? Řada lidí si neuvědomuje, že město prostě nemůže jen tak finančně podporovat soukromou firmu. To by pak po nás mohl chtít třeba Bosch, abychom mu také něco zaplatili. Město tedy nemůže oficiálně a ani neoficiálně kupovat extraligové licence,“ vysvětluje primátor Svoboda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze