Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Doufám, že budu dobrý kapitán, když si mě zvolili, říká budějovický Straka

Josef Straka v dresu Chomutova | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2014
Ve svých 36 letech je v kabině prvoligového ČEZ Motor nejzkušenějším hráčem. A nové sezony se nebojí. Josef Straka věří, že vedení klubu vyhlásilo reálné cíle.

Takže být do šestého místa po základní části není neřešitelný úkol?
Myslím, že je to reálné. Osobně doufám, že se budeme letos pohybovat nahoře.

Naznačily to přípravné zápasy?
Spoustu utkání jsme vyhráli. I když ze začátku přípravy to bylo s extraligovými týmy trochu horší, s prvoligovými pak byly až na zápas v Jihlavě všechny dobré.

V nové sezoně budete kapitánem, co to pro vás znamená?
Je to pro mě čest, že v hokejové baště, jako jsou České Budějovice, budu kapitán. Kluci si mě zvolili, takže doufám, že budu správný lídr a tým pošlape jako jeden muž a bude na nás chodit hodně lidí.

Kdy si vás tým zvolil?
Před pár týdny jsme měli volby a každý z nás si vybral jedno jméno. Vyšlo to na mě, dostal jsem tedy nejvíce hlasů. Kapitánem jsem býval kdysi, ale spíše jsem dělával v jiných týmech zástupce. Céčko vnímám spíš jako prostředek ke komunikaci s rozhodčím. Co se bude týkat hry, tak je nás tam víc zkušených, kteří mohou klukům poradit. Ať už je to Tomáš Nouza, nebo Lukáš Chmelíř.

Už po soustředění na Lipně jste říkal, že máte dobrou partu. Utvářela se hned ze začátku, nebo se atmosféra v kabině postupně zlepšuje?
Kolektiv je tady opravdu výborný, kluci z vedení to dobře namíchali. Máme tady zkušenost, mladé hráče, takže když to skloubíme na ledě, bude hokej klapat.

S kým si vy osobně na ledě nejvíce rozumíte?
S Tomášem Nouzou. Jsme typově podobní. Třeba oba raději nahráváme, takže puk mezi námi dost klouže. V naší lajně pak dodává drajv a mládí Michal Švihálek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze