Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Snažil se uplatit Litvínov, teď proti němu nastoupil

Českobudějovický hokejový junior Pavel Samohejl dostal za pokus ovlivnit zápas kvůli sázkám roční zákaz činnosti. | foto: cslh.cz

5 2015
Původně měl zápasy sledovat jen z tribuny. Ale roční trest za pokus o ovlivnění zápasu juniorské extraligy s Litvínovem byl budějovickému hokejistovi zmírněn na šest měsíců. Pavel Samohejl tak byl u výhry Motoru 5:4 právě nad Litvínovem, díky které se tým v soutěži udržel.

„Zhruba před měsícem jsem se dozvěděl, že mi svaz trest zkrátí. S juniorkou Motoru jsem začal trénovat v prosinci,“ popsal 18letý útočník.

S návratem do důležitého zápasu prý neměl problém. „Byl to teprve můj druhý zápas. Nervózní jsem nebyl, přesto tam byly určité nedostatky,“ hodnotil. „V první třetině jsem udělal pár individuálních chyb, za které mě trenér posadil. To rozhodnutí musím respektovat.“

Loni v srpnu se Samohejl pokusil zmanipulovat utkání 3. kola proti Litvínovu. Chtěl si finančně přilepšit a kontaktoval přes sociální síť litvínovského brankáře Spěšného, ten vše řekl svému trenérovi. Stejný gólman se postavil do branky i nyní. „Před zápasem jsme se vůbec nepotkali a na ledě jsem ho bohužel také nepotkal,“ konstatoval.

Pokusu o uplácení lituje. „Byla to hloupost a znovu bych to rozhodně neudělal. Jsem moc rád, že mi Motor dal druhou šanci,“ zpytoval svědomí. „Během toho půl roku jsem neměl obavy o svou hokejovou budoucnost. Tvrdě jsem na sobě pracoval a chtěl se vrátit v dobré formě,“ dodal.

Trest byl útočníkovi zkrácen, avšak s roční podmínkou. „Vím, že jsem v podmínce, která trvá rok od konce února. Avšak nikdo mi neřekl, co smím a nesmím. Snažím se hrát hokej a doufám, že se do takové situace nikdy nedostanu,“ říká odchovanec vimperského hokeje.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze