Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovickému boxeru Švihálkovi tleskalo v ledovém ringu pět tisíc lidí

Českobudějovický hokejista Michal Švihálek (vlevo) v bitce s Jakubem Chrpou z Kadaně. | foto: Petr Lundák, MF DNES

19 2015
O zápasu v ringu, u kterého by skandovalo a tleskalo pět tisíc lidí, může snít každý profesionální boxer. V sobotu se to povedlo Michalu Švihálkovi, který však není boxer, ale hokejista. V závěru zápasu budějovického Motoru s Kadaní se Švihálek pustil do bitky s hostujícím Jakubem Chrpou.

A i když schytal pár ran, tak podle boxerské terminologie vyhrál nad Chrpou na body a dostal ho i na lopatky. Pak už si jen 82 kilogramů vážící útočník vychutnával bouřlivé ovace od zaplněné Budvar arény. „Myslím si, že bitka byla logickým vyústěním celého večera,“ smál se vítěz pěstního souboje Michal Švihálek.

Fotogalerie

„Chrpa to už dřív ve středu hřiště zkoušel na Punčiho (Petr Punčochář), ale díky bohu, že Petr bitku nevzal, protože jsme dohrávali ve čtyřech becích. Pak už to zkusil na mě a já výzvu přijal. Popral jsem se vlastně pro diváky,“ doplnil hokejista, který nijak speciálně box netrénuje.

Co řekli trenéři

Radek Bělohlav (Motor): Utkání mělo náboj, divákům se muselo líbit. Třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Duel už připomínal zápasy v play-off. Povedly se nám přesilovky, ve kterých jsme rozhodli. Po zápase na Kladně jsme potřebovali vyhrát, což se nám povedlo.
Jaroslav Beck (Kadaň): Měli jsme z utkání velký respekt, ale nakonec si myslím, že to byl pohledný zápas. Domácí byli lepší v přesilovkách, vyhráli zaslouženě.

Podle Švihálka se závěr utkání povedl i díky divákům, kterých v sobotu přišlo 5 056. „Když vám tleská pět tisíc lidí, tak vás to vyhecuje a rány se dávají asi snáz. Za to lidem moc děkuju. Jak do mě Chrpa strčil, hned jsem věděl, že do bitky půjdu. Pak nás na chvíli roztrhli rozhodčí, ale nakonec jeden řekl tomu druhému, ať nás nechá, tak jsem byl i rád, že jsem se mohl poprat,“ uvedl Švihálek.

Utkání s Kadaní ale přineslo trenérům Motoru také starosti. Tvrdé střety odnesli hned tři obránci Budějovic. Martin Semrád má zraněné rameno, Jakub Suchánek podbřišek a u Dana Růžičky to vypadá po nepříjemném nárazu na mantinel na delší léčení.

„Zranit tři hráče je prostě moc. Už to není o náhodě, ale asi o zbytečném dohrávání. Je to pro nás rána, ale my to musíme zvládnout. Je možné, že od Kadaně to mohlo být cílené, aby nás postrašili, kdybychom se setkali v play-off,“ zamyslel se Švihálek. „Asi to bylo vidět, že to byl vyhrocený zápas s hodně vyloučeními. Utkání bylo dost tvrdé, až si myslím, že i docela přes čáru. Ale nepřísluší mi hodnotit práci rozhodčích,“ dodal 21letý hokejista.

Už ve středu pokračují České Budějovice v první hokejové lize v Mostě, kde utkání začíná v 17.30 hodin. Na domácím ledě se ukážou opět v sobotu, od 17 hodin hrají s Benátkami nad Jizerou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze