Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Podnikatel Veverka bude dál podporovat chomutovský hokej

Budou chomutovští fanoušci chodit na první ligu? Nebo snad na jinou soutěž? | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

1 2014
Dosavadní majitel Jaroslav Veverka starší bude i nadále podporovat chomutovský hokej. Po sestupu Pirátů z extraligy do první ligy sice avizoval, že by mohl své působení v klubu ukončit, nakonec se ale rozhodl pokračovat.

"Mám jasno. Budu pokračovat i proti vůli řady škarohlídů. Mám Piráty rád a jsem pyšný a hrdý na práci lidí kolem mládeže a klubu obecně. Teď půjdeme s pokorou i do vylepšení fungování A-týmu," uvedl Veverka na oficiálním webu.

Úspěšný pražský podnikatel přiznal, že o tom, že z hokeje odejde, uvažoval již delší dobu. Nešlo tak jen o reakci na nevydařenou poslední sezonu seniorského týmu.

"Abych řekl pravdu, myšlenkou přestat dělat hokej jsem se zabýval již více než rok a půl. Těch důvodů je více a jsou úplně jiné, než by normální člověk očekával, a rozhodně nejsou emotivního charakteru. Dalo by se říci, že je to moje celkové znechucení se situací v naší zemi. Ať už politikou, sportem nebo obyčejnými lidmi," vysvětlil Veverka.

Jakým směrem se ale hokej v Chomutově vydá, neupřesnil. Veverka vlastní rovněž prvoligovou licenci sousední Kadaně a teoreticky by tak měl řídit v druhé nejvyšší soutěži dva kluby.

V médiích se spekulovalo i o tom, že by Chomutov mohl odkoupit extraligovou licenci. Teoreticky je možné, že by získal právo startu v nejvyšší soutěži místo některého z klubů, který by nesplnil podmínky pro start v další sezoně.

"Otázek je spousta. Jak a odkud zajistíme rozpočet, budeme hrát zase dvě první ligy, nebo jeden tým bude hrát zahraniční? Nebo konečně ČSLH bude dodržovat svá vlastní pravidla pro udělení licence a tím pádem budeme hrát extraligu? Máme se angažovat v získání licence nesportovní cestou? Kde budou hrát naši špičkoví junioři, protože 1. liga není dostatečná soutěž pro jejich růst? Budeme umět lépe zvládnout sportovní stránku u A-týmu?" vyjmenoval Veverka řadu otázek. Na některé z nich ještě prý momentálně nezná odpověď.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze