Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Počítáme, že nás Růžička sleduje, říkají chomutovský útočník Dušek

Antonín Dušek (vlevo) ještě v dresu Liberce. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

6 2014
Až se 1. liga zeptá, co dělal útočník Antonín Dušek v létě, odpoví: „Trénoval jsem individuálně a bylo to mnohem lepší!“ Stejně fungovali všichni hokejisté Chomutova, neboť na suchu se připravoval každý sám. Což je v Česku rarita. Společně se sešli až na ledě. „Já to uvítal. Člověk si mohl trénovat, co potřebuje. Když naopak pracuje s týmem, dělá spoustu věcí, které mu jsou k ničemu. A pak nemá sílu na to, co mu k něčemu je,“ srovnává Dušek.

Posila z Liberce netápala v tom, co si ordinovat. „Mám za sebou dost příprav a vím, co mi sedí, na čem dělat. Radil jsem se i s odborníky. A když jsem šel na led, cítil jsem se líp, než když jsem měl za sebou přípravu s mužstvem.“
Dušek však úplně sám netrénoval. Doma v Liberci se mořil spolu s obráncem Martinem Rýglem, rovněž Pirátem. „Bydlíme hned nad sebou, spoustu věcí jsme dělali společně.“ A Rýgl taky Duškovi pomohl v Chomutově sehnat byt.

Rodák z Ledče nad Sázavou byl léta spojený s libereckými Bílými Tygry, kde působil od svých šestnácti. Jenže jeho pozice byla vrtkavá. „Hrozně záleželo, jak se dařilo týmu. Když to přestalo jít, přišlo mi, že domácí hráči jsou první na odstřel, s těmi se první míchá, dávají se na farmu do Benátek,“ cítil. „Já jsem i rád, že mám nějakou změnu. Piráti mě zlákali krásným zázemím a velkými ambicemi.“

Že jde o patro níž? Neskuhrá. „Já 1. ligu střídavě hrál, vím, že nějakou kvalitu má. A hlavně se chceme co nejrychleji vrátit do extraligy. Žádné plácání ve středu tabulky a hraní o nic. Je tady náboj!“ těší se Dušek a tvrdí, že tréninky mají stejné tempo jako v Liberci.

Přece jen ale rozdíly mezi soutěžemi vidí. Logicky. „Kolikrát jsou tady zápasy rozlítanější než v extralize, nedrží se tolik systém,“ zamýšlí se 28letý útočník. „Ale zase jsou tu mladší hráči, hodně se bruslí, kolikrát je tedy horší hrát 1. ligu než extraligu.“ Startuje příští týden.

Břetislav Kopřiva na střídačce, reprezentační kouč Vladimír Růžička coby konzultant. Osobnosti potkal Dušek na nové adrese. „Pan Kopřiva má plno zkušeností z Třince, Slovanu, správný muž na správném místě!“ lichotí Dušek svému nadřízenému.

Růžička ho vedl při krátké výpomoci ve Slavii, v Chomutově občas pozoruje tréninky. „O panu Růžičkovi víme, že tady funguje jako poradce. Počítám, že nás sleduje, ale určitě ne kvůli reprezentaci,“ pousmál se chomutovský novic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze