Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nesportovně se zachovala Jihlava, míní chomutovský útočník Hřebejk

Z gólu se raduje chomutovský Štěpán Hřebejk. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2015
Jako by byl na zápasy s Jihlavou zvlášť vysazený. V letošní sezoně nastoupili Piráti proti Dukle už osmkrát, přičemž chomutovský útočník Štěpán Hřebejk dostal v polovině z nich vyšší trest...

„Taky proto jsem se tentokrát snažil držet emoce na uzdě. Vím, že pokud se konkrétně v Jihlavě nedrží, tak to bývá hodně těžké,“ svěřil se z pohledu fanoušků Dukly aktuálně nejnenáviděnější chomutovský hokejista.

Po jeho zásahu totiž v sobotu musel předčasně ze hry Marek Melenovský, pro kterého už zřejmě sezona skončila. „Nechci se vymlouvat, faul to byl. Chtěl jsem hrát tělo, on mi najednou padl pod nohy a já narazil do mantinelu,“ popsal okamžik, jenž rázem zvedl barometr emocí o sto procent. Po něm následoval pro Hřebejka pětiminutový trest a odchod do kabiny. „Hrozně mě to mrzelo. Navíc to byl faul, po kterém jsme šli do třech. Takže jsem týmu připravil hodně těžké chvíle,“ sypal si popel na hlavu.

Jeho spoluhráči sice následně jednou inkasovali, ovšem ve zbytku zápasu už domácím nedovolili žádnou radost – a Hřebejkovi tak ze srdce spadl pořádný balvan. „Musím klukům strašně moc poděkovat a pogratulovat, že to tak parádně zvládli,“ nešetřil slovy díků.

Sám ovšem na sobotní večer hned tak nezapomene z docela jiných důvodů. Při cestě z ledu do kabiny ho totiž napadl jeden z domácích fanoušků. „Ve hře je, že bychom mohli jako klub podat trestní oznámení na neznámého pachatele,“ prozradil jeden z trenérů Pirátů Aleš Totter.

Mnohem víc však Hřebejka nadzdvihla jiná záležitost. V první třetině totiž dva jihlavští hráči – Malec s Kuřítkem – vyvolali bezprostředně po vhazování po druhém obdrženém gólu bitku.

„Jestli můj zákrok byl nesportovní, tak potom Dukla předvedla vrchol nesportovnosti. Ti kluci ale jenom dělali, co se jim řeklo. Na vině je ten, kdo jim takovou věc poručil. Ten klesl hodně nízko,“ měl jasno útočník, který v úterním pátém zápase bude Pirátům kvůli trestu chybět. „Mrzí mě to, ale doufám, že už to doma urveme,“ svěřil se s přáním.Najdete na iDNES.czmobilní verze