Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Kopřiva vede hokejový Chomutov. Bude Růžička jeho spolumajitelem?

Hokejový trenér Břetislav Kopřiva. | foto: Profimedia.cz

14 2014
Hokejový Chomutov má trenéra s českým titulem. Břetislava Kopřivu prosazoval coby svého nástupce ve Slavii nynější kouč reprezentace Vladimír Růžička. Jeho jméno se přitom nejčastěji skloňuje v souvislosti s novým spolumajitelem Pirátů.

Břetislav Kopřiva. Trenér, s nímž mají hokejoví Piráti vypálit z 1. ligy zpět do extraligy. A taky Růžičkův muž. Znamená to tedy, že současný reprezentační trenér má co do činění s chomutovským klubem? Spekulace, že se Vladimír Růžička stane novým spolumajitelem Pirátů, sílí.

"K tomu se nebudeme vyjadřovat," odmítl to komentovat marketingový ředitel David Dinda. Ale náznaků je už spousta, navíc to i někteří fanoušci berou jako hotovou věc. Vždyť vlastník klubu Jaroslav Veverka starší už v sestupové sezoně tvrdil, že jedná s bývalým špičkovým hokejistou o majetkovém vstupu do Pirátů. Podle nepotvrzených zpráv mohl Růžička už podíl v klubu dokonce koupit.

Veverkův syn coby generální manažer Pirátů v dubnu tvrdil, že jeho otec má s Růžičkou přátelský vztah. "Nikdy jsme se netajili, že bychom rádi získali člověka s takovými zkušenostmi. I rozhovory na téma podílu v klubu probíhaly, ale pan Růžička byl vázaný ve Slavii. A teď má dost starostí s reprezentací," uvedl Veverka mladší po baráži.

Kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička udílí pokyny v duelu s Dánskem.

Vladimír Růžička

Jaroslav Veverka starší

Jaroslav Veverka starší


Kapitán zlatých olympioniků loni prodal svůj podíl ve Slavii. A letos jako svého nástupce na její střídačku chtěl právě Kopřivu. "Ve Slavii mi Břéťa už dva roky pomáhá, měl jsem představu, že by místo mě pokračoval on. To ovšem majitelé shodili ze stolu," řekl Růžička pro iDNES.cz. Smlouva u národního týmu mu platí do mistrovství světa 2015, které hostí Česko, pak by byl pro Piráty volný i trenérsky.

A 63letý Kopřiva se Chomutovu upsal právě na rok (s opcí na další sezonu). S kolegou Pavlem Markem dovedl Třinec na jaře 2011 k historicky prvnímu titulu, v extralize trénoval i Slavii a Vsetín, s jehož juniory má titul. A také bronz z mistrovství světa "osmnáctek".

"Teď jsem dostal nabídku vést přední klub, který osobně považuji za extraligový, i když sestoupil. Rozhodl jsem se výzvu přijmout," prohlásil Kopřiva. "Vím, že nás čeká těžký úkol v podobě návratu do extraligy, kam Chomutov svými podmínkami a zázemím patří."

V příštím týdnu si vybere své asistenty. "Rád bych, aby se mnou na střídačce stál člověk, který zná zdejší prostředí." Hráči zatím trénují individuálně, ke společné přípravě se tým sejde až začátkem července. "Podepsané smlouvy mají v tuhle chvíli především mladí kluci, naším prvořadým úkolem bude poskládat širší tým."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze