Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Furch o přípravě s Omskem: Takhle zničený jsem ještě nebyl

Dominik Furch v dresu Omsku. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

30 2015
Po sestupu Slavie dostal nabídku z Omsku a vůbec neváhal. Teď se hokejový gólman Dominik Furch poprvé postavil v novém dresu do brány. Shodou okolností v Chomutově, který vede Vladimír Růžička, tedy kouč, jenž mu hodně důvěřoval a vytáhl ho do extraligy.

Furchovi premiéra nevyšla podle představ: dostal čtyři góly a Omsk prohrál 3:4. „Není to vysněný start, ale nedělal bych z toho vědu. Doufám, že to bude lepší a lepší.“

Ovlivnil váš výkon, že jste v plné přípravě?
Máme třífázové tréninky a musím říct, že je toho hodně. Dalo se to čekat, že první zápas nebude nic moc. Ale měli jsme i smůlu: pořád jsme tlačili a soupeř dal šťastné góly z ničeho.

Pamatujete, kdy jste byl po trénincích tak zničený?
Nepamatuju. Máme ráno trénink, najíme se, jdu si na dvě hodinky lehnout a zase nanovo. Tréninky jsou navíc v obrovském tempu, hráči jsou tam hrozně šikovní. Nasazení je neuvěřitelné.

Fotogalerie

Chomutov - Omsk 4:3

V KHL bude v nadcházející sezoně spousta českých brankářů: Francouz, Salák, Novotný, Kovář, Sedláček, Štěpánek a vy. Co na to říkáte?
Jo, samozřejmě o tom vím, bude to samé brankářské derby. Těším se na to. S některými kluky jsem v kontaktu. Když jsme hráli s Novokuzněckem, tak jsem potkal Filipa Novotného na tribuně a prohodili jsme pár slov. S Pavlem Francouzem jsem si taky napsal pár zpráv o zařizování. Vyměnili jsme si pohledy na věc.

Francouz trošku žasne, jak to v Rusku funguje. Jak je to u vás?
Je to něco jiného. Město, Omsk... prostě je to jiná země.

Asi je pro vás výhoda, že je v týmu kamarád Vláďa Sobotka a teď i Michal Kempný, že?
Na začátek je to určitě lepší, když můžete s někým pokecat česky. I bydlení si hledám někde poblíž, abychom od sebe nebyli daleko. Už mám jeden byt vyhlédnutý, ale ještě to není dotažené, protože jsme pořád trénovali a byli na báze. Jídlo bylo zajištěné, takže jsme tam v podstatě jenom přespávali a nebyl na nic čas.

Je dobře, že jste na přípravném kempu v Česku?
Je to určitě příjemnější, rodina za mnou byla v Chomutově, přijeli se podívat i na předešlý zápas, kdy jsem měl volno. Můžu být aspoň v kontaktu s rodinou.

Když už jsme u Chomutova: hovořilo se, že o vás má zájem. Co je na tom pravdy?
Když byla možnost jít do Ruska, tak se nic jiného neřešilo. Je možné, že mě Chomutov chtěl, ale žádná konkrétní nabídka nepřišla. Omsk je pro mě obrovská výzva a další krok v kariéře. Chci se o to poprat.

Podívejte se, jak utkání zhodnotil kouč Chomutova Vladimír Růžička:Najdete na iDNES.czmobilní verze