Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zvolený model druhé hokejové ligy se klubům nelíbí

ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

22 2015
Rozčarování a vztek. Přesně takové pocity převažují u všech čtyř druholigových hokejových klubů z Vysočiny po zveřejnění modelu soutěže pro sezonu 2015/16. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje totiž znovu vybral variantu dvou skupin, přičemž ve východní bude opět 12 týmů a v západní 18.

„Nás jen tak přehodili na Východ, čímž nás připravili o všechna derby Vysočiny. Na svazu to ale nikoho nezajímá,“ zlobil se šéf HC Moravské Budějovice 2005 Zdeněk Stojánek.

Žďár nad Sázavou přitom přišel s modelem, který by většina klubů přivítala. „Navrhovali jsme rozdělení do tří skupin po deseti týmech, což mělo při hlasování na aktivu většinovou podporu,“ hlásil mluvčí žďárského klubu Martin Krásný.
„Jenže ze strany svazu byl tlak, aby se hrálo zase na dvě skupiny. A výkonný výbor pak v tomhle duchu rozhodl. Nelíbí se nám to, ale nemůžeme s tím nic dělat,“ krčil rameny.

Druhá liga

Rozdělení skupin 2015/16

Západ: Bílina, Děčín, Havlíčkův Brod, Jablonec n. N., J. Hradec, Klášterec n. O., Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Nymburk, Pelhřimov, Písek, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.
Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Karviná, Kopřivnice, Moravské Budějovice, Nový Jičín, Opava, Poruba, Technika Brno, Val. Meziříčí, Vsetín.

Zvolená varianta bude nejenom divácky méně atraktivní, ale kluby přijde také na víc peněz. „Spočítali jsme si, že pokud by se hrálo na tři skupiny po deseti týmech, tak bychom ušetřili až 250 tisíc korun,“ nechal se slyšet šéf BK Havlíčkův Brod David Kozlík.

Podle něj přitom nejde pouze o výlohy na cestování, ale také o zájem fanoušků. „Když budu mít ve skupině další tři mančafty z Vysočiny, tak pro diváky budou zápasy s nimi určitě výrazně zajímavější, než když přijede Klášterec nebo Bílina,“ přesvědčoval Kozlík. „Je to tak, ze Sokolova k nám nikdo nepřijede, ale z Moravských Budějovic jezdili fanoušci pravidelně,“ přidal se manažer Ledních Medvědů Pelhřimov Aleš Kučera.

Klubům přitom nejvíce vadí způsob volby. „Nejdřív nechá svaz udělat průzkum, a když se dvě třetiny vysloví pro model tří skupin, tak pár vlivných lidí si to pak stejně předělá k obrazu svému,“ rozčiluje se Kozlík.

Začínat by měl nový ročník druhé hokejové ligy 12. září.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze