Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oni do zápasu vždycky vletí, rmoutí se ve Znojmě. Titul se vzdálil

Patrik Novák ze Znojma (vpravo) se přestahuje s Konstantinem Komarkem ze Salcburku ve druhém utkání finále play off EBEL ligy. | foto: ČTK

11 2016
Zlaté přistání po báječném letu napříč EBEL se komplikuje. Hokejoví Orli po nedělní porážce 2:4 v Salcburku už nesmí chybovat. Finálová série, v níž ztrácejí 2:3 na duely, míří v úterý opět do Znojma.

Když v neděli zazněla v salcburské aréně závěrečná siréna, vrhli se domácí na drobného Martina Podešvu. „Emoce k tomu patří,“ povídal nevzrušeně pro klubový web znojemský útočník.

Salcburk se zřejmě mstil za to, že se Orli v páté finálové partii mezinárodní EBEL snažili rozhodit kanadského neurvalce Bretta Sterlinga. „Osekávali jsme ho, ale i nás to hodně bolí,“ podotkl 27letý Podešva. „A nenecháme toho.“

Fotogalerie

Dílčí cíl se Znojmu povedl, rozdrážděný salcburský forvard vyfasoval čtyři dvouminutové tresty, řádil však i hokejově. Díky jeho dvougólovému příspěvku vyhráli Rakušané 4:2 a na svoji stranu si připinkli finálový mečbol. Salcburk vede 3:2 na zápasy. „Musíme se z chyb ponaučit a další zápas vyhrát,“ burcoval pro klubovou televizi znojemský bek Petr Šenkeřík.

Co Orlům zkazilo salcburské odpoledne? Dva slepené góly v první třetině. „Oni mají hodně Američanů a Kanaďanů, kteří jsou naučení, že do zápasu vletí,“ vysvětloval Šenkeřík. „Hodně rychle nás napadali ve dvou třech lidech a my se s tím nevypořádali, protože jsme nedávali včas puky z pásma. Oni se naopak dostávali do přečíslení.“

Hosté v neděli dvěma výstražnými góly udrželi favorizovaný Salcburk v nejistotě, na víc se však družina trenéra Jiřího Režnara nezmohla. I proto je scénář finále EBEL jako na houpačce. Orli nejprve v sérii ztráceli, poté vývoj otočili na 2:1, po neděli opět musí dotahovat. A přitom nesmějí chybovat.

Jinak jejich historické tažení bude odměněno „pouze“ stříbrným kovem. Úterní duel začíná ve Znojmě v 19.40 a je jasné, že o vypjaté momenty nebude nouze. „Vždyť je to finále, nikdo nechce dát puk zadarmo, z toho to vzniká,“ poznamenal Šenkeřík.

Jeho slova potvrzuje hromadná mela po konci nedělní řeže. Pěstní rozlučku předvedly oba celky i v pátek ve Znojmě. K tomu se Orli musejí vyrovnávat s důrazem zámořských borců. To poznal včera i navrátilec do znojemské sestavy Šenkeřík. „Jednou mně Hughes (útočník Salcburku – pozn. red.) podkopl nohy. Asi to mají zapotřebí, nevím,“ divil se. „Jde o to, vyprovokovat soupeře, tak to prostě v play-off chodí,“ doplnil smířlivě.

V úterý však vypukne další boj, který může ukončit finálovou válku. „To ne, doufám, že nás ještě čekají dva zápasy,“ zdůraznil Šenkeřík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze