Petr Vrána z Třince se raduje, za ním smutní překonaný brankář Liberce Petr...

Petr Vrána z Třince se raduje, za ním smutní překonaný brankář Liberce Petr Kváča. Po tomto gólu vystřídal Kváču v brance Jaroslav Pavelka. | foto: ČTK

Ideální entrée. Třinec v úvodním finále play off přejel Liberec 6:2

• 137
Hokejisté Třince ideálně zvládli vstup do finále play off a v úvodním domácím utkání porazili Liberec přesvědčivě 6:2. Základem vítězství byla povedená první třetině, ve které se Slezané dostali do tříbrankového vedení. Druhý duel série je na programu v pondělí od 17 hodin.

Klíčové momenty prvního finále se udály hned zkraje utkání, oba v sedmé minutě. Nejprve domácí brankář Kacetl ustál závar Liberce po Grigerově střele a za dvacet vteřin padl gól na druhé straně kluziště: Růžička nahrál na podél modré čáry Freibergsovi, který se prosadil nekompromisní střelou.

Třinci trefa pomohla hlavně psychicky a za pár minut přidali druhý úder: Doudera nahrál doprava Kundrátkovi, který zvolil střelu ke vzdálenější tyči. Mířil dobře. A v čase 14:09 to bylo už 3:0, protože vyloučení Knota potrestal Hrňa, jenž pálil ze své oblíbené pozice na pravém kruhu.

Rozjeté Oceláře nezastavil ani brzký gól Birnera po změně, jenž snižoval na 1:3 po 35 vteřinách, na 4:1 dával Špaček. A ještě bleskověji zareagoval na další snížení Musila, jenž využil početní výhodu, Stránský. Poslední pochyby definitivně rozptýlil ve 36. minutě Doudera, jenž proměnil další početní výhodu.

Jakoukoli snahu o dramatizaci zápasu si kazili sami Bílí Tygři řadou vyloučení ve třetí třetině. A i když se v nich ubránili, zbývalo do konce příliš málo času. Severočechům bylo jasné, že nemá cenu plýtvat silami a je potřeba se soustředit na pondělní duel.

Václav Varaďa (Třinec): „Jsem rád, za velmi dobrý vstup do utkání. Přesto, že si Liberec v první třetině vytvořil šance, byla tam tyčka, tak jsme to přestáli. Pokaždé, když se ve druhé třetině dostal Liberec zpět do hry gólem, tak jsme byli schopni odskočit, a pak jsme si zápas hlídali. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Patrik Augusta (Liberec): „Utkání rozhodla první třetina, ve které jsme inkasovali tři góly po našich chybách, které jsme předtím (v play off) nedělali. Tím jsme dostali soupeře na koně. Malinko jsme se nadechli na začátku druhé třetiny rychlým gólem, ale Třinec si to už pak pohlídal.“