Risk se vyplatil jenom Holíkovi. Zlínští dál počítají zraněné

Zlínský Milan Koustourek (vlevo) v souboji s Nicolasem St. Pierrem z Plzně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

12 2013
Stav extraligového finále je před dvěma zápasy v Plzni vyrovnaný 1:1. Na počet zraněných však stále vedou hokejisté Zlína. Z druhého duelu série odstoupili dva nedoléčení hráči.

Bylo velkým překvapením, když se ve druhém finále hokejové extraligy objevili na ledě tři hráči Zlína, s nimž se kvůli zranění nepočítalo. Už méně překvapivé ale bylo, že střetnutí dokončil pouze jeden z nich - centr Petr Holík. Útočník Marek Melenovský a obránce Tomáš Linhart odstoupili už během první třetiny.

"Chtěli nastoupit. Jsou plnoletí a šli do toho s rizikem, že nedohrají," prohodil bezprostředně po utkání asistent zlínského trenéra Juraj Jurík. "Na jednu stranu to člověk obdivuje, na druhou jsme je nabádali k trpělivosti."

Nejhůře dopadl Melenovský, který si už při druhém střídání ještě více poškodil natržený přitahovač a jeho další účast ve finále je málo pravděpodobná. "Návrat jsem uspěchal," přiznal Melenovský, který už předtím naskočil i přes zákaz ošetřujícího lékaře do čtvrtfinále s nedoléčeným loktem.

Linhart zamířil do kabin dobrovolně po deseti minutách. "Rameno bolelo, bylo zbytečné, abych tam chodil, když jsem nemohl pomoct," vysvětloval urostlý zadák, který by ale mohl v Plzni stihnout už sobotní třetí finále. "Cítím to, ale každým dnem je to lepší. Doufám, že to bude hratelné." Na čtvrtečním dobrovolném tréninku kroužil po kluzišti také Petr Holík. Jeho tříslo vydrželo zátěž tří třetin i prodloužení.

"První třetinu jsem chodil do soubojů s respektem. Jak jsem se ale dostal do zápasu, tak už jsem na nebezpečí tolik nemyslel," svěřil se Holík. "Není to stoprocentní. Omezenost tam je, nemůžu pořádně dokončit skluz. Věřím, že do třetího utkání se to ještě zlepší."

Do druhého finále také zasáhl Zdeněk Okál, který první utkání nedohrál s bolavým kolenem po tvrdém střetu s Kratěnou. "Měl jsem v sobě nějaké prášky, ortézu a tejpy na noze," povídal střelec úvodní finálové branky Zlína.

Zdravotní potíže se ale nevyhýbají ani Plzni. V průběhu druhého finále odkulhal americký bojovník Hollweg.

"Má problémy s třísly, čeká ho ještě vyšetření magnetickou rezonancí. Vypadá to, že do domácích zápasů nezasáhne," připustil kouč Plzně Milan Razým, který už ale může počítat s uzdraveným kanadským útočníkem Johnsonem. A vrátit by se mohl také bek Frolo.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík