Dvě vítězství a hokejový Hradec hlásí postup na druhé místo

PŘETLAČOVANÁ. Ukázka tvrdosti v utkání Hradec Králové vs. Kladno | foto: Michal Klíma, MAFRA

4 2013
V reprezentační přestávce, která hokejové extralize začala a potrvá deset dnů, se hokejisté Hradce Králové budou určitě rádi dívat na tabulku. Uvidí tam totiž svůj tým na druhém místě, kam se vyšvihl poté, co na konci uplynulého týdne dvakrát vyhrál a do tabulky si připsal šest bodů.

První tři přišly už v pátek po vítězství 2:1 na ledě pražské Slavie, další tři včera vpodvečer, kdy na domácím stadionu zdolal Kladno.

Hradec tím odrazil nápor všech rivalů a bodově nestačí jen na vedoucí Spartu. Bude to tak minimálně do středy 13. listopadu, kdy nastoupí v Litvínově, hned poté v pátek se v Hradci hraje derby se sousedními Pardubicemi.

V zápase s Kladnem se domácí Hradec dočkal první radosti už ve 3. minutě po střele Knotka. Jenomže celou situaci dlouho studoval videorozhodčí, a protože se nepotvrdilo, že puk přešel brankovou čáru, gól tak neplatil.

Přesto se Knotek jako první střelec utkání do statistiky nakonec zapsal. V 18. minutě totiž Tvrdík zkušeně sebral u mantinelu puk, dostal se tím právě s Knotkem do přečíslení dva na jednoho a tentokrát nebylo po Knotkově ráně do horního rohu kladenské branky o gólu pochyb.

Hradec tím jen potvrdil, že je od začátku lepším týmem, soupeře výrazně přestřílel. Jenomže druhý gól dlouho nemohl přidat. Až v závěru druhé části hry k tomu využil jednu z přesilových her, v níž Šimánek přesnou přihrávkou našel před brankou Kudrnu a ten bez přípravy poslal puk přímo ze vzduchu podruhé za gólmana Cháberu.

V poslední třetině si Hradečtí cestu za další výhrou zkomplikovali třemi vyloučeními, ale Kladno nedokázalo ani jednu využít. Naopak největší jeho šanci měl při hře pět na pět v 55. minutě Kaberle, který si vzal po vhazování puk u mantinelu, vystřelil a trefil tyčku.

Další komplikaci ale domácí už nepřipustili a výhrou 2:0 se posunuli na druhou příčku tabulky. Jejich brankář Kantor navíc vychytal svoji druhou nulu v této sezoně.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík